חדשות התיירות

 

מחדשים את הטיסות לארצות הברית וממנה

חברת התעופה דלתא אייר ליינס הודיעה שתחדש את הטיסות לישראל בתחילת יוני ותפעיל 4 טיסות שבועיות מניו יורק לתל אביב. הטיסה הראשונה תצא מניו יורק (JFK) לתל אביב ב-3 ביוני ושלושה ימים לאחר מכן, ב-6 ביוני, תמריא הטיסה הראשונה מנמל התעופה בן גוריון לנמל JFK בניו יורק. החברה תפעיל 4 טיסות בשבוע, במטוס מדגם איירבוס A330 עם המראות מתל אביב בשעה 23:55, בימים מוצאי שבת, ראשון, שני וחמישי.

בעקבות מגפת הקורונה, דלתא הטמיעה מספר אמצעים כדי לשמור על בטיחות הנוסעים בפנים המטוס ובנמלי התעופה, ביניהם: חיטוי המטוס לפני כל המראה; שימוש בפנים המטוס במערכת מיחזור האוויר החדישה והעדכנית ביותר עם פילטרים שמעקרים יותר מ-99.99% של חלקיקים קטנים באוויר, ביניהם ווירוסים וחיידקים; חסימת מושבים במטוס על מנת להבטיח את המרחק הנדרש לישיבה בין הנוסעים; מסירה ישירה של ערכות נוחות לנוסעים, בהם בין היתר מגבוני חיטוי; ודרישה מהצוות ומהנוסעים לעטות מסכה או כיסוי פנים מתאים במהלך הטיסה.

“הבטיחות של הנוסעים עומדת תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו והבריאות שלהם הינה הסיבה שנקטנו בכל אותם אמצעים”, אומר רוברטו לוריאטי, סגן נשיא דלתא ואחראי הטיסות הטרנס אטלנטיות. ההופעה של ה- COVID -19 משנה את הדרך בה אנו טסים והצעדים הנוספים הננקטים בתחום הניקיון יישארו אתנו לתמיד. אנו מקווים שהמאמצים יקנו לנוסעים שלנו שקט נפשי בעת שיעלו לסיפון המטוס”.

צילום: יח”צ

 

השבוע יפתחו כלל האטרקציות התיירותיות בישראל

לאחר למעלה מחודשיים של השבתה, ענף התיירות חוזר לפעילות ואיתו האטרקציות התיירותיות, אשר מהוות את בסיס הענף. האטרקציות השונות תפעלנה בהתאם להוראות התו הסגול, שגובש על ידי התאחדות האטרקציות התיירותיות, בשיתוף עם משרדי הממשלה. זאת, תוך הקפדה על בריאות המבקרים ובהתאם לסיכום שהושג השבוע בדיונים בין נציגי התאחדות האטרקציות שבאיגוד לשכות המסחר לבין פרופ’ איתמר גרוטו משנה למנכ”ל משרד הבריאות, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה ונציגי האוצר, ובכפוף לאישור הממשלה. “אנו נערכים לפתיחת האטרקציות התיירותיות כבר בשבוע הבא”, אומרים בהתאחדות.

נשיא איגוד לשכות המסחר, עו”ד אוריאל לין, בירך על הסיכום ואמר כי “ענף האטרקציות התיירותיות מקיף מאות עסקים גדולים, בינוניים וקטנים ברחבי הארץ, והוא מעסיק עשרות אלפי עובדים.

הענף כולל בין היתר את הגלישה בחרמון, הקיאקים בנהר הירדן, כדור הפורח בפארק הירקון, מיני ישראל, המצפה התת ימי באילת, טרמפולינות, פארקי חבלים ועוד רבים”.

 

 

מחדשים את המורשת

אתרי המורשת בישראל בליווי המועצה לשימור אתרים נפתחים. במועצה נערכים לשינויי בדפוסי התיירות, ובתקופה הקרובה יושם דגש על פעילות מיוחדת למשפחות ובודדים. כמו כן האתרים נערכים לפתיחה בשעות המותאמות למשפחות ובכלל זה בתגבור הפעילות סביב מועדי ישראל.

באתרים הגדולים כמו מחנה המעפילים בעתלית, מכון איילון ברחובות ודומיהם המבקרים יכנסו למחנה בתזמון שיקבע מראש. כל הפעילויות תהיינה בהרשמה מראש תוך מתן התחייבות של המבקר לעמוד בכל ההנחיות. כמוכן תהיה אפשרות לרכישת כרטיסים מקוונת באינטרנט, אך תיאום הביקור ייעשה ישירות מול האתר כדי למנוע התקהלות ולפעול לפי הנחיות משרד הבריאות.

מנכ”ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, עמרי שלמון, הביע תקווה כי הציבור הישראלי יחזור לבקר “לימוד חוויתי של ההיסטוריה שלנו בארצנו הוא מרכיב חשוב בבריאות הנפשית והתרבותית”, אמר ושיבח את תרומתם של משרדי התרבות והספורט ומשרד ירושלים ומורשת. המנכ”ל הביע תקווה שהממשלה תדע להעניק סיוע לאתרים ששבתו מפעילות במשך כחודשיים.

 

 

עלייה של 1062% בהזמנת דילים לחופשות בארץ

GROO (לשעבר גרופון) מדווחת על עלייה של 1062% בהזמנות ומכירה של מעל ל-400 חבילות לנופש בארץ.

אחרי עצירה של תחום תיירות הפנים בישראל בשל הסתגרות בבתים, הצרכן הישראלי מחפש את החופש והמרחבים. ענף הצימרים נפתח מחדש, מתארגן בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומוכן לקבל את הצרכן הישראלי לנופש רגוע ובטוח. מהנתונים עולה כי היעדים המועדפים לנופש בארץ בתקופה זאת הם הכנרת ורמת הגולן.

טל אפטה, סמנכ”ל מכירות GROO: “בימים האחרונים אנחנו מזהים ביקושים שהולכים וגוברים לנופשים בעיקר לצימרים. הציבור חיכה בקוצר רוח לחופשה קצרה ובשבוע האחרון אנחנו עדים לקצב הזמנות גבוה בעיקר בצפון הארץ. בעלי הצימרים יכולים ליהנות מכך שהגנים ושאר המוסדות חזרו לפעילות מלאה, כך שגם באמצע השבוע ישנם ביקושים יפים.

“בימים אלו המחירים זולים ב-30%-40 בהשוואה לחודש מאי אשתקד, בנוסף בתי המלון מציעים גם הם מחירים אטרקטיביים לימי הפתיחה שלהם, כאשר חלק נכבד מבתי המלון מכוונים לפתיחה בסוף מאי”.

 

 

 מלונות דן נערכים מחדש

רשת מלונות דן נערכת מחדש לפתוח את בתי המלון שנסגרו בעקבות משבר הקורונה: הרשת משיקה את אמנת Stay Safe & Enjoy בהתאם להנחיות של משרד הבריאות ומכריזה על פתיחת דן אילת ודן קיסריה ריזורט שיצטרפו למלון דן תל אביב שנשאר פתוח כל העת.

כחלק מההתאמות שנדרשו בעקבות התו הסגול, הרשת פיתחה אפליקציה חדשנית בשם App to Dan, המיועדת לאורחי המלונות, שבעזרתה הם יוכלו לבצע פעולות שונות במהלך השהייה במלון, כולל צ’ק אין וצ’ק אאוט, פתיחת הדלת לחדרם ותשלומים שונים ללא כל מגע (האפליקציה תהיה זמינה בחלק ממלונות הרשת).

לקראת הפתיחה המחודשת של המלונות, הרשת יזמה אמנת בריאות Stay safe & enjoy, ובה עיקרי הדברים והפעולות שהרשת עושה כדי לשמור על בריאות המבקרים, כמו גם על בריאות אנשי הצוות כמובן, תוך הקפדה על רמת השירות והאיכות הגבוהות המאפיינות את מלונות דן: דיספנסרים עם חיישן ללא מגע יד יוצבו בכניסה למלון ובשטחים ציבוריים, גם בנושא המזון נעשו התאמות ובחדרי האוכל תהיה הקפדה יתרה כך שלא ייווצרו תורים וצפיפות. בנוסף, לאורחים תהיה אפשרות נוספת לקבלת מזון דרך שירות חדרים.

חדרי הכושר, מועדוני הילדים ה-“דנילנד” ובתי הכנסת יעברו חיטוי מלא כמובן ומלבד מתחמי הדנילנד המלונות השונים נערכים לקיים פעילויות נוספות לילדים באזורים הפתוחים. הבריכות במלונות יפתחו ויתופעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות. הסביבה החיצונית של הבריכה והשטחים הציבוריים יסומנו תוך שמירת המרחק הנדרש בין האורחים.

 

 

מתנהגים אחרת בכינרת

תחת הכותרת “מתנהגים אחרת בכינרת”  נפתחה השבוע עונת הרחצה ב-15 חופי וחניוני איגוד ערים כינרת.

עידן גרינבאום, יו”ר איגוד ערים כינרת, אומר כי הוא מברך את שר הפנים אריה מכלוף דרעי על ההחלטה לפתוח את החופים, להחזיר את שירותי ההצלה, בכדי לאפשר את ביטחונם של האזרחים בחופים “נערכנו עם תכנית סדורה על פי ‘התו הסגול’ לחופי הכינרת ותפעולם, בהתאם להנחיות משרדי הפנים והבריאות לרחצה טובה ובטוחה”.

מומלץ למגיעים לכינרת להתקשר לפני הגעה לחופים. לכוכבית כינרת – 55477*, לקבל מידע על חופים פנויים.

 

צילום: יח”צ

 

 

בצל אלוני הבשן

לינה כפרית אלוני הבשן חוזרים לפעילות עם התו הסגול – וזה לא הכל.

אחד מהמקומות המיוחדים והיפים שיש לנו בצפון הגולן הוא אלוני הבשן. כפר הנופש אלוני הבשן מציע למשפחות מהציבור הדתי לינה כפרית ביחידות נופש צמודות קרקע מרווחות, ומותאם לצרכים הייחודיים לשומרי מצוות. במרחק הליכה מהישוב ניתן להגיע אל מעיין טבעי לטבילה והשתכשכות שהוא חלק משמורת ג’ואזה ורכס בשנית.

כפר הנופש אלוני הבשן מהווה נקודת יציאה נפלאה לטיולים ולשלל אטרקציות באזור, כמו כפר האמנים אניעם, חמת גדר, יקבי רמת הגולן, חופי הכנרת, שמורת נחל הזוויתן, נחל היהודייה, אתר גמלא ועוד מגוון פעילויות כגון רכיבה על סוסים, טיולי ג’יפים, קטיף דובדבנים ותפוחים ועוד.

מנהלת כפר הנופש אלוני הבשן הגברת, קורין שפרונג, מספרת על חידוש הפעילות של כפר הנופש: “אני מזמינה את הציבור לבוא וליהנות מקטיף דובדבנים, הרבה טבע ומרחבים בטוחים. לפרטים נוספים, טלפון 04-6960009.

צילום: קורין שפרונג

נגישות