כתום זה הגור החדש / שגית הורוביץ, ספארי רמת גן

כמה אור ושמחה יכול להביא צאצא אחד שמוסיף צבע לחיי קהילת הבבונים

בשורה משמחת ומרגשת! ביום חמישי בבוקר, לפני כחודשיים, סהרה הבבונית האהובה והג’ינג’ית שלנו, בת ה-9 המליטה את הגור/ה החמישי שלה. זו הייתה ידיעה רגילה למדי אם היה מדובר בגור בעל פרווה אפורה, אבל זה לא מה שקרה הפעם.

הפעם הראשונה שהתרגשנו בגללה הייתה לפני תשע שנים, כשסהרה נולדה. זה היה רגע מרגש במיוחד, משום שהיא הייתה בבונית ג’ינג’ית שנולדה אחרי 30 שנה שלא נולדו בבונים כאלה בספארי.

השתיים היחידות שהיו בהירות פרווה, היו הבבוניות מאיה ושגית ולשתיהן לא היו ילדים. היו מטפלים שנטו לחשוב כי אולי ישנה בעיה עם הגן הג’ינג’י ולכן השתיים לא התרבו.
ההתרגשות כאמור הייתה גדולה כשסהרה נולדה לאמא סקאד בעלת הפרווה האפורה. אבל ללבם התגנב חשש שגם הגורה של סקאד לא תתרבה.

עם השנים סהרה, שנולדה לאמא ממעמד נמוך, הפכה לנקבה חזקה ונחשבת. כשהייתה בת חמש היא החלה להמליט ומאז היא ממליטה מדי שנה. ככל שהשנים חלפו מעמדה הלך והתחזק.

ארבעת הגורים שנולדו לה עד היום היו סוזי, סנטה, סטיב וסוואנה וכולם נולדו אפורים. אנחנו חשבנו שאולי נראה בעתיד גור בהיר פרווה, אבל זה יהיה כבר רק הנכד שלה…

ההפתעה השבוע הייתה גדולה ומרגשת במיוחד: יצור ג׳ינג׳י מתוק במיוחד – שהוא כאמור אירוע לא פחות מנדיר!

כשסהרה הייתה גורה, הבבונים התלהבו מצבעה והרבו לנסות לחטוף אותה מאמה שהייתה כאמור במעמד נמוך ובאחד הניסיונות הם גם הצליחו לממש את רצונם. המטפלים נרתמו מיד וסייעו לאם המבוהלת להשיב אליה את בתה היפה. חטיפת גורים אצל בבונים ידועה והיא נובעת מהרצון של נקבות אחרות להתנסות בגידול גורים וגם להיטיב עם מעמדן. סהרה, שכבר הייתה במעמד אחר מאמה, לא נתנה שיעשו זאת לגוריה ושמרה עליהם מכל משמר.
הגור הכתום החדש מעורר הרבה התרגשות בקרב הבבונים שבחצר, כנראה בשל צבעו המיוחד, וסהרה מצידה שומרת עליו בדרכה האימהית והקשוחה.

אנו צופים לגור הקטנטן הרפתקאות רבות בחצר יחד עם שאר בני המשפחה, אך גם כמיטב המסורת בספארי חיפשנו עבורו שם שיתחיל באות ס’ כמו האות הראשונה של שמה של אמו. ברוך הבא סיני (כמו חצי האי, לא כמו העם שהביא לנו את הקורונה)… שמחים בבואך!

צילום: ים סיטון

נגישות