תפוסות שיא בתיירות הכפרית

הענף שספג נזק כלכלי עצום, מתחיל את שיקומו עם תפוסות גבוהות ומבורכות של מעל 90% בחג השבועות.
שבועיים לפני חג השבועות ועם השלמת היערכות בתי המלון וחדרי האירוח לתקן ‘התו הסגול’, זוכים בתיירות הכפרית לאינספור הזמנות ופניות לחג השבועות.
דורית אלמליח, מנהלת עמותת ‘ארץ הגליל’, מספרת כי “האורחים ייהנו בתיירות הכפרית מאפשרויות לינה בחדרי אירוח וכפרי נופש, בחדרים צמודי קרקע, הנמצאים בסביבה כפרית דלילת אוכלוסייה, לצד זרימות נחלים, מעיינות ומרחבי טבע גדולים, המאפשרים תנועה ללא חיכוך בין המבקרים ובעיקר יאפשרו לציבור ליהנות ולנפוש לאחר ימים רבים של סגר”.
אזור הכינרת גם הוא מהווה מקור משיכה לתיירות שאחרי הסגר, עם מפלס גבוה במיוחד שעלה ב- 3 מטרים מאז תחילת עונת החורף הגשומה.
בכפר הנופש עין גב הממוקם על שפת הכנרת נרשמת תפוסה של כ-80% לחג השבועות, חיים סתתיהו, מנכ”ל כפר הנופש עין גב, אומר כי עם ההכרזה המיוחלת של פתיחת התיירות הכפרית והשלמת היערכות כפר הנופש בעין גב על פי ה’תו הסגול’, התקבלו אלפי פניות. “ניכר כי עם ישראל מעוניין ליהנות מיופייה של הכנרת ולנוח מהסגר הארוך שחווה בבית. לשמחתנו מרקם המרחב שלנו מאפשר התאמה מוחלטת לאירוח בתנאים החדשים. הכינרת יפה ומלאה השנה ועם ישראל יוכל ליהנות מכל היופי הזה ולנוח מהמשבר שחווה”, אומר סתתיהו.
נעמי בקר, מנהלת החברה לפיתוח הערבה התיכונה, אומרת כי לחג השבועות כבר נרשמו תפוסות של כ-85% במרחב הכפרי במושבי הערבה התיכונה, המותאמים מעצם היותם מבודדים לאופי האירוח הנדרש על פי ה’תו הסגול’. “שמחנו מאוד על פתיחת ענף התיירות הכפרית”, היא משתפת, “האורחים הרבים שכבר הבטיחו את מקומם בתיירות המדברית בערבה התיכונה, ייהנו ממגוון סוגי לינה כפרית, טיולי שטח, אל גבי המים והמאגרים והרבה שעות אור ושמש המועילה לבריאות, באווירה חקלאית, לצד נופי בראשית מרהיבים.
דורון קרן, מנכ”ל “הגושרים מלון בטבע” אומר כי המלון נמצא ב-80% תפוסה במהלך חג השבועות, בחדרים בהם אושר האירוח על פי התקנות החדשות: “לשמחתנו רבים מחדרי המלון הם צמודי קרקע המוקפים בפלגי מים טבעיים של נחל הדן הזורם ממש בסמוך לשטח החדרים, לצד מרחבים עצומים ואזורי טבע. לאור המשקעים הרבים מהחורף האחרון, הנחלים בגליל שוצפים ומלאים במים, כך שהאורחים שלנו ייהנו מחופשת חג ממש בלב הטבע הגלילי, באוויר הנקי והבטוח, עם ארוחות חג חגיגיות שיוגשו לאורחים בהתאם לכללי התו הסגול”.
בכפר הנופש עין זיוון הממוקם בצפון רמת הגולן נרשמה תפוסה של כ-80% בבקתות עץ כפריות במרחב הפתוח. דיתי גולדשטיין, מנכ”לית כפר הנופש עין זיוון, אומרת כי בקתות וחדרי כפר הנופש מנותקים ממתחם הלובי וחדר האוכל ומבודדים אחד מהשני ובכל חדר מטבחון ופינת מנגל לצדו, המאפשרים התאמת ההתנהלות והפעילות כפר הנופש בהתאם הנחיות התו הסגול. “נערכנו בהקפדה יתרה לניקוי וחיטוי כלל המתחם, כך שהאורחים שיגיעו אלינו בחג השבועות ירגישו בטוחים מעל הכל וייהנו מחוויית אירוח בגולן, ממטעי הפרי הנמצאים בשיא עונתם, ובעיקר ישתחררו לאחר שהיו כלואים בבתיהם ימים רבים”, מציינת גולדשטיין.

 

נגישות