אל תפספסו בפריז

מפארק יצחק רבין לנקודה היהודית בלובר. נקודות חן בבירה הצרפתית

תיירות
מרכז פומפידו הוא אחד המבנים הייחודיים ויוצאי הדופן בנוף של העיר שחזיתו גלויה וחושפת את שלד הפלדה וקירות הזכוכית שלו. בכניסה למרכז יש רחבה גדולה ובה מתקיימים מופעים במהלך כמעט כל שעות היום. הכניסה למתחם עצמו חופשית אבל אם תרצו להיכנס לתערוכות וגלריות במקום הכניסה היא בתשלום.
טבע
פארק יצחק רבין, שקיבל את שמו לפני מספר שנים כמחווה מרגשת של עיריית פריז ובכניסה אליו מוצב שלט המסביר על אודותיו, הוא גן ציבורי ירוק ומטופח עם בריכות מים, פרחים ופסלים. נחמד מאוד להסתובב בו או לעצור לרגע להירגע.
קניות
אין ספק שהקניות בפריז הן חלק חשוב ומרכזי בביקור בעיר ויש בה מרכזי קניות רבים. אבל הפעם ההמלצה היא על גלרי לאפייט, בית הכלבו המפורסם והיפה ביותר בצרפת. הוא אינו זול, אבל ביקור בו הוא חובה גם אם לא קונים. המבנה מרשים ביופיו ולא כדאי לפספס אותו.
אוכל
תמיד כיף לאכול בחול אוכל מוכר ולהרגיש בבית. הרגשה כזו בדיוק תהיה לכם אחרי ביקור במסעדת אס הפלאפל. מסעדה עטורת שבחים שתמיד עמוסה בתיירים מכל העולם! השירות מהיר, יעיל ונחמד. שימו לב שאם אתם מגיעים בשעות הצהריים העמוסות כנראה שלא יהיה לכם מקום לשבת ותוכלו להזמין רק טייק אווי.
הנקודה היהודית
מוזיאון הלובר הוא אתר חובה כשמגיעים לפריז ותשמחו לדעת שיש בו גם נגיעה יהודית. בין כל התערוכות במקום תוכלו לראות גם את הדלתות העתיקות ממערת המלכים בירושלים ואת יצירות האומנות מתקופת הרנסאנס עם מוטיבים תנ”כיים. כמו כן, תוכלו לראות במקום יצירות אומנות של אמנים ויוצרים יהודיים כמו חיים סוטין.
טיפ שלנו
כשאתם מבקרים במגדל אייפל, ואם החלטתם לעלות למעלה, תנסו לרדת במדרגות ולא במעלית. בירידה למטה תוכלו לראות את הנוף מגבהים שונים ואת הקונסטרוקציה המיוחדת כל כך של המגדל. שווה את המאמץ!

נגישות