פריחה לבנה

מאת: נטע גולן, צילום: ניצה שרייבר

לא רק דרום אדום: גם השקדיות עדיין נמצאות בעיצומה של חגיגה

“בארץ אהבתי השקד פורח, בארץ אהבתי מחכים לאורח…” (לאה גולדברג)
פריחת עץ השקד מרשימה הרבה יותר כשמדובר לא בעץ אחד, אלא במאות דונמים הנצבעים בלבן. בשעות הבוקר של יום שישי, ה-22 בפברואר, מטע השקדים שליד יער יתיר יתמלא במחצלות, משפחות, חצובות ומצלמות. פריחת השקד נמצאת בשיאה והמטע הענק הופך לרקע המושלם לרגע חורפי ושמח בתמונה משפחתית שנשארת למזכרת.
מאות הדונמים של עצי השקדיות הפורחות והנוף עוצר הנשימה מחכים לקהל המבקרים שיגיע להצטלם, לטייל וליהנות בין המטעים. במקום יסתובבו צלמים מקצועיים שיצטיידו במסגרות, שלטים ועוד המון אביזרים שיעשו את התמונה מיוחדת – ללא תשלום נוסף.
על רקע הפריחה הלבנה והמדהימה, הקהל יוכל ליהנות מפעילויות רבות המתאימות לילדים ולכל המשפחה: סיורים מודרכים על רכב ספארי שיסתובבו בין הפריחה הלבנה והקסומה, טרמפולינות ענק לאלה שירצו להוציא אנרגיות, יצירה בשקדים (אכילים!), תמונות מגנטיות על רקע הפריחה (ללא תשלום נוסף), פיקניק משפחתי בין מטעי השקדייה ועוד הרבה חוויות בטבע. בנוסף לפעילויות אלה, במקום יפעל שוק איכרים עם נשנושים, אוכל ושתייה מתוצרת מקומית וטרייה.
במקרה של גשם, אגב, תידחה הפעילות. עדכונים יפורסמו באתר.

יום שישי ה-22 בפברואר, בשעות 09:00-14:00
עלות לאדם: 20 ₪ ברכישה מראש. ברכישה במקום: 25 ₪
*התשלום מגיל שנתיים
לפרטים נוספים: מוקד תיירות חבל יתיר 1599-57-57-58
ובאתר www.goyatir.co.il
איך מגיעים? חפשו ב-waze ‘שקדיות חבל יתיר’

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות