לכל אחד ירושלים

מאת: ערן ודוד גל-אור, מסלולים להתאהב בארץ מחדש

האווירה האירופאית והסיפורים המיוחדים של רחוב יפו

רחוב יפו מתחיל בשער יפו, בכניסה לעיר העתיקה, ומסתיים בגשר המיתרים, בכניסה אל ירושלים המודרנית. רבים מכירים את הרחוב, אך מעטים טיילו אותו מקצה לקצה. הסיור לאורך רחוב יפו עובר מתחילת הרחוב ועד סופו ולוקח אותנו למסע מרתק בתולדות העיר: המסלול מציג את המהפך שרחוב יפו עבר מדרך עפר בשטח שומם, לרחוב הראשי של העיר ירושלים.
המסלול מציג את האווירה האירופאית השוררת בחלקו המרכזי של הרחוב ומשתלבת באווירה הנוסטלגית העולה מבתי העסקים הוותיקים הפזורים לאורכו. כמו כן, המסלול עובר בין מבנים מרשימים בעלי כניסות מעוטרות אשר ניתן להתרשם מיופיים וסיפוריהם ואף חלקם מאפשרים גם כניסה.
הייחודית של מסלול זה היא המעבר בין החצרות השקטות אל מול המעבר בכיכרות הציבוריות וההומות. בנוסף, ישנן תצפיות מרהיבות המשקיפות על הרחוב ועל ירושלים כולה, ואף הזדמנות להגיח לשוק מחנה יהודה הצבעוני והייחודי . בחלק האחרון של המסלול, מומלץ לנסוע חזרה ברכבת הקלה אשר עוברת לכל אורכו של הרחוב וליהנות מהאווירה הירושלמית.
נקודת המוצא של המסלול היא ברחבת הכניסה לשער יפו וניתן לחנות בחניוני ממילא וקרתא. נקודת הסיום של המסלול היא בגשר המיתרים. המסלול מתאים לקבוצות גדולות וקטנות, למשפחות ולמיטיבי לכת.
אורך הסיור הוא כ-3.5 קילומטר ומשכו כ-6-4 שעות.
הימים המומלצים למסלול הינם א-ה, החל מהשעה 9:00 עד שעות הערב. רחבת שער יפו לעיתים עמוסה, אך שאר המסלול לא עמוס בדרך כלל. הסיור עובר לאורך רחוב יפו הראשי והוא כולל עליות וירידות מתונות.

“מסלולים>להתאהב בארץ מחדש” שמה לה למטרה לחשוף בפני אזרחי ישראל את יופייה הנסתר של הארץ, לחבר את כולנו לטבע הנפלא שמסביב, ולחזק את תחושת השייכות למולדת ולמדינה.

אולי יעניין אתכם:

שא נא עיניך

שא נא עיניך מאת: שבתאי שירן, מורשת הגליל גבעת ארטיס שבבית אל ממוקמת במקום שהוגדר בתנ”ך “שער השמיים” – אך היא בהחלט מציעה תצפית נפלאה

קרא עוד »

מדבר, לא מה שחשבתם

מדבר, לא מה שחשבתם מאת: שבתאי שירן, מורשת הגליל מחולות צבעוניים לגבי מים רוחשים בגבי ימין ועין ירקעם קְצָת דָּרוֹמָה לִבְאֵר-שֶׁבַערוּחַ בַּמִּדְבָּר נוֹשֶׁבֶת,שְׁבִיל לָעֲרָבָה יָרַד.

קרא עוד »
נגישות