לא רק בהולנד: בעקבות הצבעונים

מאת: ערן ודוד גל-אור, מסלולים להתאהב בארץ מחדש

מנצלים את תקופת הפריחה עם נקודת יפה על הדרך למעגן מיכאל

הצבעוני נחשב לאחד מפרחי התרבות העיקריים של המין האנושי, הסמל הלא רשמי של הולנד והפרח הלאומי של איראן וטורקיה. הוא שייך למשפחת השושניים וקיימים כ-100 מינים הגדלים בטבע. מסלולים> להתאהב בארץ מחדש מציעה תצפית פריחה המתאימה למשפחות ולילדים בסמוך למעגן מיכאל.
צבעוני הוא צמח השייך למשפחת השושניים. לצבעוני פרח דמוי גביע ובעל שישה עלי עטיף צבעוניים. מקור השם “צבעוני” הוא במגוון הצבעים הגדול של הזנים התרבותיים. בארץ ישראל הגדלים הזנים: צבעוני החרמון, צבעוני השרון, צבעוני ההרים, צבעוני המדבר וצבעוני ססגוני. הצבעוני פורח בשלהי החורף, העונה היפה ביותר לצאת ולטייל.
על גבעות כורכר לצד בריכות הדגים של מעגן מיכאל, פורחות בימים אלו רקפות וכלניות לרוב. יופיין של הגבעות מגיע לשיא עם הצטרפות פרחי הצבעוניים. השנה הצטרפו הצבעונים לחגיגת הפריחה בשלב מוקדם וכבר עכשיו ניתן ליהנות מהשילוב של הרקפות הכלניות והצבעונים המכסים את השטח במקבצי פריחה מדהימים. ההמלצה שלנו: ארזו אתכם סלסלה של פיקניק, צאו לשבת בטבע יחד עם הילדים ותהנו מהאוויר הצח שלאחר הגשמים.
נקודת המוצא של המסלול הינה בשביל עפר רחב, למרגלות גבעה קטנה שצמודה לבריכות הדגים, צפונית לקיבוץ מעגן מיכאל. המסלול מתאים לקבוצות קטנות, למשפחות, לזוגות ולחובבי פריחה. המסלול הינו הלוך- חזור בדרגת קושי קלה. אורך המסלול – כ-150 מטר של הליכה ומשכו כעשר דקות. הכניסה ללא תשלום וללא הגבלת שעות.

למידע מפורט על המסלול ולניווט לנקודת החניה, באפליקציה ובאתר מסלולים>להתאהב בארץ מחדש – www.maslulim-israel.co.il

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות