החווה של חוה: חוויה משפחתית

שלוש שעות פעילות ופרויקט של אשה אחת

“אסור לאדם שיאכל קודם שייתן מאכל לבהמתו, שנאמר ‘ונתתי עשב בשדך לבהמתך ואחר ואכלת ושבעת'” (בבלי ברכות מ”ע)

בשבוע הבא יתחיל פסטיבל האביב “ירוק ולא רחוק” בשפלת יהודה, וזו סיבה מצוינת לצאת מהבית, לטייל בנופים המדהימים והפורחים של השפלה וליהנות מאתרי תיירות מעולים לכל המשפחה. הפעם אמליץ על האתר האהוב עלי ביותר בארץ (גילוי נאות מיד): “החווה של חוה “.
החווה של חוה היא לא עוד פינת חי קטנה: מדובר בחוות חיות ענקית, כ-20 דונם של מרחבים ומגוון רחב של בעלי חיים – חיות משק, חיות בר, עופות מים, עופות דורסים, קופים ובעצם מה לא?
את החווה הקימה חוי זליגר, או בשמה החוותי סבתא חוי – בת משק ואם לעשרה ילדים, שהייתה במשך שנים הגננת המיתולוגית בחפץ חיים. כשיצאה לפנסיה החליטה להמשיך את תפקידה החינוכי, שכה אהבה, בחינוך הילדים לאהבת החי והטבע. כאשר הקיבוץ הופרט הוחלט לסגור את משק החי כי אין לו היתכנות כלכלית – חוי התנגדה וביקשה מהקיבוץ לוותר על זכויות הפנסיה שלה ובתמורה לקבל את החזקת החווה, כשההוצאות וההכנסות כולן שלה. וכך בגיל 60 פתחה לראשונה חשבון בנק ובלי הכנה והבנה עסקית פתחה את ה”חווה של חוה ” . השנים הראשונות היו קשות מאוד וילדיה הגדולים סייעו לה כספית כדי שיהיה אוכל בבית אך לאט-לאט החווה התרוממה והפכה לאחד האתרים התיירותיים המוכרים והאהובים בשפלה .
הבטחתי גילוי נאות – סבתא חוי היא הסבתא הפרטית של הילדים שלי והאמא המופלאה שלי, והחווה היא בית אוהב לחיות ולילדים. כל בעלי החיים שנמצאים בחווה הם תחת פיקוח של רשות שמורות הטבע וצער בעלי חיים, חלקם הגיעו לאחר התעללות ובחווה הם מקבלים טיפול ושיקום.
חוץ מחיות מה עושים? מגוון התחנות גדול: בפינת הליטוף בעלי חיים קטנים כמו ארנבות, שרקנים, עכברים, צבים וכד’ (החיות ניתנות לילדים ע”י המדריכים בסלסלות כדי למנוע צער בעלי חיים) וחצר גדולה בה מסתובבים באופן חופשי עזים גמדיות וגדיים שמאוד ישמחו שתיכנסו ותאכילו אותם. עוד במקום רכיבה חווייתית על אתונות עם קסדה, מדריך צמוד והמון צווחות שמחה של הילדים. גם מתקנים מתנפחים משמחים את הילדים, וכך גם הרכבת שנוסעת לרפת של הקיבוץ, לסיור של כחצי שעה: ברפת מפריחים יונת דואר והיכן שהרכבת נעצרת ממוקמת אפיית הפיתות (מזונות , הבצק עשוי ממוצרים בכשרות בד”צ העדה החרדית). לא סיימנו לאכול וכבר ממשיכים לחליבת עזים, שם סבתא חוי מדריכה כיצד חולבים, למה חולבים, מהו העול ומדוע העז נכנסת מעצמה לחליבה. ג’ימבורי וסיור עצמאי בחווה הם גם אפשרויות לרשותכם . במקום יש המון שולחנות וכיסאות – תפרגנו לעצמכם פיקניק רגוע בשטח ומבטיחה שלכם שתיהנו.. ומאוד
במסגרת פסטיבל אביב הכניסה לחווה , חצר הליטוף והנסיעה ברכבת יהיו פתוחים חינם למבקרים ובמקום יתקיים ירד כפרי מגוון כולל פעילויות נוספות במחירים סמליים .
שעות פתיחה: במהלך השנה פתוח לקבוצות בתיאום מראש.
הגיל והתרגיל: מתאים למשפחות, ילדים עד גיל 12 בערך .
אורך הסיור/פעילות: שלוש שעות ומעלה..
המלצה – לחווה יש המון הנחות והטבות דרך ארגונים שונים כגון : חבר , בהצדעה , כרטיסי אשראי ועוד… מומלץ לבדוק מראש.
אם גם אתם רוצים לתמוך בשמירת השבת בישראל , זאת ההזדמנות !

מחפשים פעילות למשפחה או קבוצה העדיפו אתר שומר שבת . לרעיונות והמלצות hamateor@gamil.com
חדש! פתחנו קבוצת פייסבוק “פתוח ביום חול” מוזמנים להיכנס, להמליץ ולהתייעץ בכל נושא טיולים ותיירות אתר תיירות איכותי ושומר שבת ? צרו קשר ונספר גם עליכם . קרן חמיאל hamateor@gamil.com

אולי יעניין אתכם:

שא נא עיניך

שא נא עיניך מאת: שבתאי שירן, מורשת הגליל גבעת ארטיס שבבית אל ממוקמת במקום שהוגדר בתנ”ך “שער השמיים” – אך היא בהחלט מציעה תצפית נפלאה

קרא עוד »

מדבר, לא מה שחשבתם

מדבר, לא מה שחשבתם מאת: שבתאי שירן, מורשת הגליל מחולות צבעוניים לגבי מים רוחשים בגבי ימין ועין ירקעם קְצָת דָּרוֹמָה לִבְאֵר-שֶׁבַערוּחַ בַּמִּדְבָּר נוֹשֶׁבֶת,שְׁבִיל לָעֲרָבָה יָרַד.

קרא עוד »
נגישות