בריכת צפירה: שיטפון של יופי

שלוש בריכות, קניון ומראה מרהיב במיוחד מראש המפל

בריכת צפירה היא הבריכה הנמצאת מעל המפל בנחל צאלים.
איך מגיעים?
המסלול מתחיל ליד כפר הנוקדים, לא רחוק מערד – על כביש 3199 – ניתן להקליד בווייז “כפר הנוקדים”. ניתן לחנות בחניה של המקום (בעל הבית הזמין אותנו לחנות שם כשעמדנו לחנות ליד שער המקום – והזהיר מפני פריצות אם לא נחנה שם).
אם אתם רוצים לחנות בחניון הלילה של בריכת צפירה, פונים שמאלה מול כפר הנוקדים לשביל עפר משובש מסומן בסימון שחור- שחור (אפשרי לרכב פרטי בנהיגה זהירה מאד), עד שמגיעים לחניון הלילה של בריכת צפירה. את הקטע הזה ניתן ללכת ברגל – כ 3 ק”מ.
מהקצה הרחוק של הכניסה לחניון הלילה מתחיל שביל עם סימון ירוק שמתחיל בירידה תלולה של כחצי ק”מ, בסופה מתחברים לשביל עפר רחב עם סימון שחור וממשיכים לרדת עוד כק”מ. חוצים את אפיק נחל צאלים (אחרי שיטפונות יש מצד שמאל של השביל בריכות יפות) וממשיכים ישר: מולנו וקצת ימינה נראה את הכניסה לקניון. אחרי כ-100 מ’ נגיע לצומת שבילים. נפנה בו ימינה עם הסימון הכחול ואחרי כ-200 מ’ נגיע לצומת בה נפנה ימינה בירידה עם הסימון הירוק.
נרד בירידה התלולה כ-300 מ’ , בדרך ניעזר גם בדירגיות ונגיע לבריכת צפירה שתהיה מצד שמאל שלנו.
מה יש שם?
שלוש בריכות בעומקים שונים שמתמלאות אחרי השיטפונות בנחל צאלים. מהקצה של בריכת צפירה ניתן לראות את הקניון של נחל צאלים – מראש המפל והמראה מרהיב ביותר.
אם היה שיטפון בנחל,- מומלץ להן ולהגיע לבריכת צפירה לפחות יום אחריו – כדי שכל הסחף והחול ישקעו.

עוד המלצות על מסלולי טיול, מעיינות, צימרים ומקומות מעניינים ניתן למצוא באתר www.nelech.co.il

אולי יעניין אתכם:

היופי של אתונה

היופי של אתונה מאת: הרב יחיאל וסרמן “החיים מתנהלים על מי מנוחות”, אומר חבר הקהילה בבירה היוונית ומוסיף – “יש לנו חיי קהילה יפים” בית

קרא עוד »

העם הנעלם

העם הנעלם מאת: שמואל פישר מיהו בני השרדנה המסתוריים והיכן מוזכר העם הזה בתנ”ך? פרופ’ אדם זרטל ז”ל, ארכיאולוג של המזרח הקדום, החל בשנת 1978

קרא עוד »

יאסו, קהילה

יאסו, קהילה מאת: הרב יחיאל וסרמן קהילת יהודי סלוניקי חוגגת עבר מפואר – לצד אתגרי התקופות סלוניקי היא העיר הגדולה בצפון יוון ועיר נמל חשובה.

קרא עוד »
נגישות