לוקחת את הזמן

ריהאנה הכוכבת והצאצא הטרי יוצאים אל העולם הגדול

זה היה חודש מרגש במיוחד. ההמלטה של ריהאנה אמנם לא הגיעה בהפתעה, אבל המלטה של קרנפית היא מרגשת תמיד וכש-16 חודשי היריון עוברים בשלום, כולם משמיעים אנחת רווחה – גם אם היא לפעמים אינה נשמעת בקול.
זו הייתה ההמלטה הראשונה של ריהאנה, כך שאי אפשר היה לצפות מראש לאיזו אמא היא תהפוך.
האם תדע להתמודד עם הגור החדש? האם תילחץ מהאמהות, או שתצלול אליה כאילו נולדה לזה?
ההמלטה התרחשה בשעת בוקר מוקדמת בשטח האפריקני הפתוח, המטפלים שהגיעו כשעה לאחר מכן, דרבנו את ריהאנה והגור הקטן שלה להיכנס למתחם בית היולדות. שם, הם ידעו, תוכל להתרגל לסטטוס החדש שלה, להבין את התפקיד הגדול המוטל על כתפיה וגם לאפשר לגור שלה תקופת הסתגלות נינוחה בלי שהקרנפים האחרים ידחפו את הקרן שלהם ויתערבו ומבלי ששאר בעלי החיים האחרים יעקבו אחרי כל צעד שהיא עושה.
כבר ביום ההמלטה הוחלט שהגור הקטן יקבל את השם רמי.
רמי תם, הוא ראש מחלקת השטח האפריקני בספארי ולרגל יום הולדתו ה-60 שצוין השנה – ושנת ה-30 לעבודתו בספארי – הוחלט כי זה יהיה שמו של הקרנפון, שם שגם מתחיל באות ר’ כשמה של אמו.
החודש הראשון עבר בהצלחה. ריהאנה היניקה את הצאצא הטרי וגוננה עליו, הקרנפים באו להציץ ומלמלו ‘מזל טוב’ חטוף, ונראה היה שהכול מתנהל כשורה.
השבוע הוחלט שהגיע הזמן שרמי וריהאנה יצאו מבית היולדות ויצטרפו אל השטח הפתוח.
רמי תם, שכבר היה עד ללא מעט המלטות והתרגשויות מהסוג הזה, פתח בזהירות את הגדרה של בית היולדות ואלעד המטפל פיזר שביל של תערובת. ריהאנה החלה לצעוד ולאכול ורמי בעקבותיה. היא עוד תחלום על הרגע הזה שהוא צועד אחריה, חשבנו לעצמנו כאשר השניים כבר היו מחוץ לבית היולדות ורמי, שגילה לפתע את העולם, החל לרוץ בהתרגשות כשאמו בת השבע וחצי דולקת אחריו במהירות.
כך, כשהוא מתרוצץ לכל עבר בשטח הפתוח ומגלה את ביתו החדש, החלה אמא שלו לדרבן אותו לכיוון קבוצת קרנפים שעמדה כאילו ממתינה לבואם.
בקבוצה הזו עמדו קרנבלה, טרקל וטשי. ריהאנה התקרבה אליהם בהיסוס. כבר חודש שלם שהיא לא לוקחת חלק בטיולים בחברותא ובארוחות המשותפות עם חבריה הטובים.
הצעדים שלה היו הססניים מעט, היא עמדה לחזור אל החבורה שלה וגם להכיר להם את בנה הבכור.
דווקא החבורה לא התרגשה, הם נראו מאוד שלווים ומרוצים מבואם של ריהאנה ורמי. הם קיבלו אותם מיד ונראה היה שהם בכלל לא מייחסים חשיבות מיוחדת לתוספת החדשה. אמנם ריהאנה לא טיילה איתם מזמן, אבל הם כאמור כבר הכירו את רמי כאשר הציצו לבית היולדות והוא לא היה זר להם.
השלווה הזו לא נמשכה זמן רב: רמי רצה להמשיך להכיר את הסביבה החדשה והתחיל להריץ את אמא שלו לכל חלקי הספארי. ריהאנה נענתה לדרישותיו ורצה אחריו, היא לא נראתה עייפה ומותשת וזו מן הסתם פריבילגיה של אמא צעירה ונמרצת.
כעת, בשטח האפריקני של הספארי, נמצאים 14 קרנפים שהם עדר הקרנפים הגדול ביותר מבין כל גני החיות באירופה. רמי הוא הקרנף ה-29 שנולד בספארי מאז הקמתו. עכשיו רק נשאר לנחש מי תהיה אמו של הקרנף ה-30 – קרן פלס או טנדה.

אולי יעניין אתכם:

הדליקו את הנר

הדליקו את הנר מאת: שאול מייזליש רפאל ביטון מפליא לכתוב את סיפורה של סבתו אל מול מבחן אחד הסיפור הבא אמיתי, ואירע לאמם של דר’

קרא עוד »

מעט מן האור

מעט מן האור מאת: שאול מייזליש סיפוריו המופלאים של בית חינוך עיוורים בספר חדש ומלא בטוב בימים אלה יצא לאור ספרו של העיתונאי והסופר מנחם

קרא עוד »

הצדיק מסטפנשט

הצדיק מסטפנשט מאת: שאול מייזליש הכירו את החסידות שהוקמה יש מאין בני ברק הרב אברהם יעקב סלומון הקים יש מאין את חסידות סטפנשט בארץ ישראל,

קרא עוד »
נגישות