פסח כהלכתם

גם חיות הספארי נערכות לחג עם שינויים מתבקשים בתפריט. ומי אחראי על הביעור?

האביב הגיע, וזו התקופה היפה ביותר לצפות בבעלי החיים שבספארי.
השטח הפתוח שגודלו כ-1,000 דונם עדיין ירוק מהגשמים הרבים שירדו השנה והרבה מאוד גורים מסתובבים בכל מקום, בגן ובשטח האפריקני הפתוח.
בעיקר ניתן לצפות בעדר אנטילופות הקאנה העצום ובמספר רב של נקבות שנמצאות בשלבי הריון מתקדמים. כך גם הסייחים הקטנים של הזברות, העופרים של צבאי התומסון ועגלי קובוס המים והגנו, וכמובן שאי אפשר להתעלם משני הקרנפים הקטנים שהצטרפו אלינו השנה – רמי וטופאק המתוקים.
חג הפסח הוא הזדמנות מצוינת לנקות את חצרות בעלי החיים ביסודיות, את מקורות המים ובתי הלינה.
הניקיונות מתקיימים גם במהלך השנה, אולם לפני החג מקרצפים ומנקים ממש כמו שאנחנו מנקים את בתינו לפני החג מתוך ידיעה ברורה שבחלק נרחב של הבית אין חמץ וזו רק הזדמנות פז לניקיונות יסודיים.
כשבועיים לפני החג, מטפלי הספארי מחליפים את מזונם של בעלי החיים ובמקום שיאכלו לחם בעלי החיים יאכלו מצות. הספארי נערך לכך מראש ומזמין 5 ק”ג מצות עבור בעלי החיים.
בין בעלי החיים שמציינים את הפסח בהחלפת מזונם אפשר למצוא בעיקר את הקופים, הפילים, בעלי החיים בפינת החי ועוד.
את הלחם שנותר בספארי לפני החג, אנחנו נוהגים לתת ליוסי הפיל, הפיל הגדול ביותר מבין כל הפילים בגני החיות בעולם, שמסוגל לאכול שמונה ככרות לחם ביום.
גם בשטח הפתוח מתקיימים שינויים מרחיקי לכת: התערובת הרגילה שאותה בעלי החיים נוהגים לאכול מדי יום, תוחלף ב-13 טון של תערובת כשרה לפסח, על בסיס תירס וקטניות, ותישמר במהלך הפסח במכלים מיוחדים כשרים לפסח ונפרדים ממכלי תערובת החמץ.
יש לציין כי הלחם, או המצות, הם רק תוסף מזון ולא מזונם העיקרי. רוב המזון שלהם מורכב מפירות, ירקות ולעתים בשר ואת הלחם הם מקבלים בדרך כלל בבוקר רק כדי שהמטפלים יבחנו מקרוב את צורת האכילה שלהם ויוכלו לאבחן את מצבם על פי דרך האכילה.
הסיבה העיקרית לכך שאנו מחליפים את המזון נובעת מהאיסור של “בל יראה ובל יימצא” -כלומר חל איסור של ראייה וגם של הימצאות חמץ במקומות ציבוריים.

ועכשיו כל שנשאר הוא לאחל לכולכם פסח כשר ושמח!

אולי יעניין אתכם:

ניגונים וקדושה בצפת

ניגונים וקדושה בצפת | טיול בשבוע / כתב וצילם: קובי פינקלר ניגונים וקדושה בצפת אווירה, ריחות, סגולות והרבה קדושה יש בצפת, אחת מארבע ערי הקודש.

קרא עוד »

אל הגולן, אל הדובדבן

אל הגולן, אל הדובדבן תמונה אחת שווה / יואב ערמוני ראשית האביב, הקורונה בסביבה אבל כבר לא ממש מורגשת והימים ימי קטיף דובדבנים בגולן. זה

קרא עוד »

בין שפן להרדוף

בין שבין שפן להרדוף בהובלת זאב שפירא, טיולי יום שישי בהר חברון / הדרכה: ד”ר חזי הורן ונועם שפירא / כתיבה וצילום – ירון בוצר כרמל ישנם

קרא עוד »
נגישות