נפלאות הבאפלו

ביקור וטעימות במחלבה מסוג מעט שונה

“יש משהו בבעלי חיים שמוציא אותנו מעצמנו ומוציא אותנו מהזמן ומאפשר לנו לשכוח מהחיים שלנו”. 
דאגלס קופלנד

אווירת שבועות עדין באוויר ואני ממשיכה לסייר ולטעום במרכזי מבקרים של מחלבות שונות. הפעם אמליץ על סיור ייחודי ביותר – חוות הבופאלו שבבצרון. בצרון אינו יישוב דתי אבל המחלבה ומרכז המבקרים שבה הן עסק כשר ושומר שבת, ויותר מכל מקום מרתק ומאוד מאוד טעים.
לפי שנתחיל, היכרות קצרה עם בעל החיים בופאלו – הבופאלו או בשמו העברי “תאו” והערבי “ג’מוס” הוא בהמה מעלת גרה וצמחונית, בעלת פרווה דקה שחורה-חומה וקרניים חזקות. שמו של התאו המקובל היום, מקורו בזיהויו המוטעה עם בעל החיים המכונה “תאו” במקרא, שהוא ככל הנראה שור הבר. יש המזהים את בעל חיים המכונה בלשון חז”ל “כּוֹי” כתאו. לאחר לבטים רבים הוכר הבופאלו כבעל חי כשר למאכל ולכן גם החלב של הבופאלה כשר למאכל.
טעמו של חלב הבופאלה הוא עשיר וקטיפתי והוא בעל רמת סידן גבוהה יותר מכל חלב אחר (פרה/עז/כבשה). מחלב הבופאלה מייצרים מוצרי חלב מיוחדים כגון מוצרלה, ריקוטה ויוגורטים וכמו כן הוא בריא לעור ומיועד גם לאנשים הסובלים מאלרגיה לחלב אחר.
על חוות הבופאלו שמעתי כבר ממזמן והסקרנות שלי מהחיה המיוחדת והמוצרים שמכינים מהחלב שלה גרמו לי להבטיח לעצמי לקפוץ לביקור – שהתברר כמעולה: את הסיור מתחילים ברפת הגדולה, שם רועות בשמחה ה”בנות” כפי שקוראים להן כאן בחיבה גלויה. אחרי סיור קצר ברפת המסודרת ומפגש עם החיה המרשימה נכנסנו למרכז המבקרים – מבנה צבוע בורדו עם אווירה נעימה ואינטימית, שם מחכה שולחן טעימות עשיר וטעים במיוחד: גבינות קשות ויוגורטים שונים ומשונים שחייבים לטעום מכולם. אחרי שהתכבדנו קלות אפשר היה סוף סוף לשבת וליהנות מסרטון על המקום והיכרות עם הבעלים המרתקים, חגי ועירית טרייסטר וסיפור המחלבה.
סיפורה של המחלבה החל כאשר חגי ועירית טיילו באיטליה, אכלו יוגורט נפלא ולא הפסיקו להתפעל מטעמו. הזוג לא שכח את הטיול והטעם נשאר. יום אחד, צץ לחגי רעיון מטורף – לתור אחרי הבופאלו ולהעלותם לארץ ישראל. היו לו לחגי לא מעט געגועים לא”י ולנופה החקלאי הישן ,שכן עד סוף המאה ה-19 וה-20 גודלו בארץ בופאלו, בעיקר על ידי תושביה הערבים. מאז נעלמו התאואים מישראל לשנים רבות (יש עדויות כי הבופאלו נעלמו מהנוף של ארץ ישראל במלחמת ששת הימים, עת ברחו מעמק הבטחה לסוריה.)
חגי ועירית החלו להתרוצץ בין משרדי הממשלה השונים ובמועצות השונות בנבכי הבירוקרטיה. בשנת 1995 זה סוף סוף קרה – עדר בופאלו צעיר הגיע לארץ ונפתחה המחלבה היפהפייה במושב בצרון. הבופאלו התאקלם יפה במשק ומאז מתרבה ומניב תוצרת בריאה וטעימה. את לימודי הכנת המוצרים והגבינות עשו הטרייסטרים במחלבות בדרום איטליה (לטינה וקמפניה) ועד היום הם שומרים על קשר עם המורים. בנושא הכנת הגבינות מעניין לשמוע בעיקר על אופן הכנת המוצרלה, שדורשת ערבוב עם ידיים חזקות והפיכתה ל “פאסטה פילטה” – גבינה הנמתחת בחום; זהו הסבר ששמעתי עליו לראשונה כאן והוא מרתק.
בסיום ההיכרות והמפגש החווייתי מגיעים לחנות המחלבה, ובה מגוון רחב של מוצרי גבינה מחלב הבופאלה – כגון מוצרלה, ריקוטה יוגרטים ועד ללבנה, צפתיות, לצד גבינות קשות מחלב בקר, עזים וכבשים והכל כשר ובטריות מדהימה.
אז אם אתם עדין בראש של חלב וגבינות (וגם אם לא …) מדובר בסיור חווייתי במרחב חקלאי שישאיר לכם הרבה טעם של עוד.
שעות פתיחה: בתיאום מראש – 08-8574508 , הגיל והתרגיל: נוער ומעלה, אורך הסיור: כשעתיים

מחפשים פעילות למשפחה או קבוצה? העדיפו אתר שומר שבת.
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק “פתוח ביום חול” או לבלוג “בצד הדרך”.
גם אתם אתר תיירות איכותי ושומר שבת? צרו קשר ונספר גם עליכם: hamateor@gamil.com

אולי יעניין אתכם:

אבני זיכרון בנתיב הגבורה

אבני זיכרון בנתיב הגבורה מאת: יואב ערמוני על הדמויות שזכרונן מרוצף לאורך הדרך בה פסעו יהודי ורשה פאוול פרנקל מרדכי אנילביץ’ פרומקה פלוטניצקה יצחק קצנלסון

קרא עוד »

מטען כבד

מטען כבד מאת: יואב ערמוני מכיכר המטענים לנתיב הגבורה: המסלול האחרון של יהודי ורשה אנדרטת האומשלאגפלאץ – מבט מרחוב Stawki אומשלאגפלאץ 1942 אנדרטת האומשלאגפלאץ –

קרא עוד »

היופי של אתונה

היופי של אתונה מאת: הרב יחיאל וסרמן “החיים מתנהלים על מי מנוחות”, אומר חבר הקהילה בבירה היוונית ומוסיף – “יש לנו חיי קהילה יפים” בית

קרא עוד »
נגישות