על רגל אחת

מה צריך לעשות מי שרוצה להרגיש טוב מבלי להיתלות במספרים על המשקל?

“לרזות ולהרגיש טוב” – זו הייתה תשובתו של דוד לשאלתי, “מה הציפיות שלך מהטיפול?”
“ומה אתה מוכן לעשות בשביל זה?” המשכתי ושאלתי אותו. “לא הרבה,” ענה והפתיע אותי.
בדרך כלל אנשים שבאים לטיפול ולייעוץ מוכנים (או לפחות כך הם אומרים) להשקיע ולבצע שינוי בחייהם כדי לרזות ולחיות בצורה בריאה יותר או להבריא ממחלה שפשטה בגופם.
“אז אתה רוצה לרזות ולהרגיש טוב בלי להשקיע יותר מדי?” חזרתי אחריו והתחלתי להזדהות עם שמאי שגירש את אותו הגוי שביקש ללמוד את כל התורה על רגל אחת.
“יש לי רעיון,” אמרתי לו לאחר מספר שניות של מחשבה, “בוא נחלק את המשפט שלך לשניים.
לרזות. להרגיש טוב. ללא קשר מחייב בין השניים”.
מצד אחד אדם שמרזה מרגיש טוב יותר עם עצמו, אולם מצד שני ההרגשה הטובה לא תלויה בהרזיה.
“רוצה לשמוע סיפור שעוסק בהרגשה טובה?” שאלתי. לא חיכיתי לתשובה, כאילו יש מישהו שלא אוהב לשמוע סיפורים, והמשכתי, “נערה אחת החליטה שהיא הגיעה לגיל המתאים והחלה להכיר בחורים ולהיפגש עמם למטרת נישואין. כל הכרות כזו הסתיימה לאחר פגישה או שתיים. הפגישות הרבות והאכזבות הרבות הפילו את רוחה של הנערה והיא חדלה להיפגש לתקופה ארוכה. לאחר זמן, כשהתרצתה להכיר שוב מישהו, הם קבעו בבית קפה ביום ובשעה מסוימים. הנערה ‘אספה את עצמה’, החלה לפתח ציפיות, התארגנה והתרגשה לקראת המפגש. בשעה היעודה הם נפגשו, שוחחו ובילו בנעימים. כך לפחות חשבה הנערה. בסופו של הערב אמר לה הבחור שאינו מעוניין להמשיך ולהיפגש. במקרה, חברתה הטובה של אותה נערה הגיעה לאותו בית קפה ושמעה שהבחור לא מעוניין בהמשך הקשר.
“את אשמה!” הטיחה בה חברתה. “את לא מספיק מוכשרת, את לא מספיק חברותית, ואת בכלל לא חביבה”.
“נו, מה אתה אומר? איך היית מגיב לחברה שכזו?” שאלתי את דוד. את תשובתו וכעסו על אותה בחורה אחסוך מכם. “ומה אם אגיד לך שמי שאמרה את הדברים הללו לא הייתה חברתה הטובה, אלא אותה נערה אמרה וחשבה לעצמה?!” שאלתי שוב את דוד, וידעתי שלא אקבל תשובה.
“קבלה עצמית – לקבל אותי באופן מלא, כמו שאני, בלי אבל, ללא תנאים, בלי האשמות וייסורי מצפון, ככה תרגיש טוב!” דוד קימט את מצחו ואני המשכתי עוד משפט: “יותר מזה, כשתרגיש טוב עם עצמך אתה תשדר את זה החוצה. האנשים מסביבך יראו, ירגישו את זה, ויש סיכוי שיידבקו ממך. ‘כמים הפנים לפנים – כן לב האדם לאדם’,” סיימתי בציטוט מספר משלי.
“מעניין,” אמר דוד, “לא חשבתי על זה. ומעניין עוד יותר אם זו עבודה קלה או שאצטרך להשקיע בשביל זה.” “וחוץ מזה,” המשיך דוד ושאל, “מה לגבי ההרזיה שלי? זה אפשרי בקלות או גם רק לאחר השקעה מרובה?” “שאלה טובה” עניתי, “את זה נשאיר לטור אחר…”


‘עמי חי בריא’
ami3030319@gmail.com
הכותב הוא מרצה ומדריך לבריאות, שמחה ותזונה נכונה

אולי יעניין אתכם:

חייל ומשורר

חייל ומשורר

חייל ומשורר טיול קצר בשישי / שבתאי שירן, מורשת הגליל חַיָּלִים אַלְמוֹנִים הִנְנוּ, בְּלִי מַדִּים, וּסְבִיבֵנוּ אֵימָה וְצַלְמָוֶת. בגיל 18, בשנת 1925, עלה אברהם שטרן

קרא עוד »

שפיים ונהנים

שפיים ונהנים מאת: איציק רחמים מנצלים את ההפוגה שבין הגשמים לרכיבה אל דיונות שפיים-געש נראה שכל מערכות הגשם לאחרונה מתקבצות לסופי השבוע. טוב לחקלאים, למשק

קרא עוד »

מתגלגלים אחרת

מתגלגלים אחרת מאת: קרן חמיאל ב”עידן אופן” שבקיבוץ רבדים משכילים לייצר מגוון חוויות לקהל רחב במיוחד     נפתח בגילוי נאות: מרוב הפעמים שכבר הייתי

קרא עוד »
נגישות