מז'ור לנפש

כל הדרכים מובילות לעין מז'ור בפאתי דולב

עין מז’ור הינו מעיין הנובע לתוך בריכה אשר מימיה צלולים וקרים מתחת הישוב דולב.
איך מגיעים? ניתן להגיע למעיין בשתי דרכים:
הראשונה היא נסיעה לכיוון הישוב דולב, לפני השער פונים ימינה לפי השילוט לנחל דלבים, בצומת שנעבור אחרי שנראה את השער של האולפנה נפנה שוב ימינה וכ-50 מ’ אחרי הצומת נגיע לירידה לשביל עפר, לידה נחנה את הרכב.
נתחיל לרדת בשביל העפר עם הסימון השחור בשביל נוח, שיורד במתינות, ואחרי כ-300 מ’ שובר בחדות שמאלה ומתחיל לחתוך את קווי הגובה בקו די ישר, מה שאומר שהירידה הופכת לתלולה. לאחר שנסיים אותה בזהירות ונגיע לוואדי נראה מימין, לאחר צעידה של 50 מ’, את המעיין.
הדרך השנייה היא להגיע למעיין דולב – מתחילת העלייה לישוב, ולצעוד בוואדי מז’ור כק”מ וחצי עד שנגיע למעיין (אותו נוכל לזהות מרחוק לפי המבנה של הפרגולה).
החיסרון של דרך זו הוא שמדובר בשביל שלא צועדים בו הרבה אנשים, ולכן השביל לא כל כך ברור וגם צומחים לצדו המוני קוצים – מה שהופך את הדרך לקשה יותר.
אופציה נוספת לביקור במעיין, למיטיבי לכת: להשאיר את הרכב בחניה של מעיין דולב, לצעוד לכיוון המעיין ולאחר הבילוי בעין מז’ור לעלות לדולב עם השביל המסומן בשחור. אם אנו עם 2 רכבים נשאיר את הרכב השני בדולב ואם אנו עם רכב אחד נצעד חזרה לרכב. אם יתמזל מזלנו, נזכה לטרמפ עד לחניה בה השארנו את הרכב.
עוד על המקום:
עין מז’ור נובע מתחתית הצוק וזורם באמצעות תעלת מים שהוסדרה לכיוון בריכה באורך של כ-4 מ’, רוחב של כ-2 מ’ ועומק של מטר וקצת. מימיו של המעיין צלולים וקרים. מימיו העודפים של המעיין זורמים לוואדי מז’ור באמצעות אמת מים מקסימה.
ליד המעיין ישנן פינות ישיבה מטופחות. סביבת המעיין שופצה בקיץ תשע”ז ע”י נוער דולב לזכרו של אליישיב טימנס, שנהרג בתאונת טרקטורון.
מס’ נקודות חשובות:
• מומלץ להגיע למקום בקבוצות גדולות ו/או עם נשק.
• במקום אין פינוי אשפה – אנא אל תשאירו בסביבה פסולת.
• כדי להגיע למקום בלי להיפצע / להחליק (בכל אחת מהדרכים המתוארות) מומלץ לנעול נעליים בעת הצעידה למעיין.

אם אתם מחפשים מקום אירוח באזור – במתחם הצימרים “סוף הדרך” בדולב יארחו אתכם במאור פנים – פרטים בטלפון 050-9695290

עוד מסלולי טיול, אטרקציות ומקומות נופש ניתן למצוא באתר שלנו. www.nelech.co.il
רוצים לספר לנו על מקום מעניין או אטרקציה מיוחדת? מוזמנים לכתוב לנו: editor.nelech@gmail.com

אולי יעניין אתכם:

שא נא עיניך

שא נא עיניך מאת: שבתאי שירן, מורשת הגליל גבעת ארטיס שבבית אל ממוקמת במקום שהוגדר בתנ”ך “שער השמיים” – אך היא בהחלט מציעה תצפית נפלאה

קרא עוד »

מדבר, לא מה שחשבתם

מדבר, לא מה שחשבתם מאת: שבתאי שירן, מורשת הגליל מחולות צבעוניים לגבי מים רוחשים בגבי ימין ועין ירקעם קְצָת דָּרוֹמָה לִבְאֵר-שֶׁבַערוּחַ בַּמִּדְבָּר נוֹשֶׁבֶת,שְׁבִיל לָעֲרָבָה יָרַד.

קרא עוד »
נגישות