מחיר השפיות

מבלים, נהנים ו... חוסכים. מהדורת קיץ עם תזכורות לבילויים שלא ישברו את המשכנתא

ימי הקיץ והחופש הגדול מרובים בהוצאות ונסיעות. הילדים לוחצים לצאת לפעילויות וטיולים, אך העלויות הגבוהות מקשות ולא תמיד מאפשרות את הבילוי המשפחתי. הנה לפניכם מקבץ תזכורת לכמה אתרי תיירות איכותיים מכל הארץ, פתוחים בימי חול בלבד, המאפשרים בילוי משפחתי ובמחיר סביר מבלי לקחת משכנתא. רצועת בונוס: 5 טיפים מיוחדים לחיסכון היישר מהשטח.

****

אתכלית

 

מי שרוצה להרגיש חו”ל אבל להישאר בארץ מוזמן לקריית גת, לכפר אתכלית – זהו דגם בגודל מלא של כפר אתיופי וחווים שם את כל מה שיש לתרבות האתיופית העשירה להציע – סדנאות בנייה בבוץ, כתיבת שלט לחדר באמהרית, סיור מודרך במקום עם מדריך בבגדים מסורתיים, טקס קפה מסורתי, אפיית פיתות, מוסיקה ועוד.. חוויה אמתית גם למבוגרים, והאווירה מדהימה!
מחיר: 30 ₪, עבור חוויה שתלך אתכם עוד הרבה אחר כך. לפרטים: 054-7530226

 

 

****

כרם המעשים הטובים

 

פעילות משפחתית מגבשת במושב תקומה. משחק אינטראקטיבי המשלב כושר ניווט, כושר המצאה, יכולת עבודה בצוות, שימוש במדיה דיגיטלית, בישולי שדה ועבודה חקלאית, והכל בליווי מדריך. בהחלט חוויה יוצאת דופן בעולם האורבאני של ימינו וגם ערכית – התשלום (המאוד נמוך יחסית) הולך לתרומה לעמותה שמקדמת נוער בקשיים.
מחיר: 20 ₪ למבוגר ו30- ₪ לילד. פרטים: 054-7404632.

 

 

 

****

חוות בת דרור

מי שמעוניין בבילוי עם סדנת יצירה והיסטוריה קדומה מומלץ לו להגיע לנווה ארז שבמטה בנימין, שם תוכלו ללמוד על מלאכות יד קדומות ואף ליצור מזכרות ייחודיות וצבעוניות בשיטות קדומות שחוויה ליצור וכיף לקחת הביתה.
מחיר: הסיורים והסדנאות עולים 20-50 ₪ למשתתף מגיל 6 ומעלה ואורכים כשעה וחצי. חובה לתאם מראש:
 054-7339358.

 

 

****

טיול עששיות
מסתבר שיש גם חוויות ליליות – במושב החקלאי-חרדי יסודות תוכלו ליהנות מטיול עששיות מיוחד המיועד לכל הגילאים ולכל המגזרים, בהדרכת דב פישר, חקלאי חרדי חייכן שישבור לכם המון סטיגמות. לפרטים: 054-8421565 (טלפון כשר – לא מקבל הודעות).
מחיר: 40 ₪ למשתתף.

 

 

 

****

מבוך בעמק
מבוך בעמק יזרעאל, שנמצא בשדה יעקב, הוא מבוך חוויתי ענק העשוי משיחים ומשתרע על פני 9,000 מ”ר עם 3,000 מ’ שבילים מפותלים ומסובכים היוצרים חוויה מקורית ומיוחדת לילדים ולמבוגרים, או בקיצור כדברי מקים האתר מיכאל: “אם לא תיכנס – איך תצא?”. במקום מבוך חבלים ומבוך שיחים. טלפון: 053-7106950.
מחיר: 30 ש”ח לילד מגיל 4.

****

החווה של חוה
חוות חיות ענקית הממוקמת בקיבוץ חפץ חיים וכוללת מגוון רחב של פעילויות לכל המשפחה, כגון רכיבה על חמורים, חצר ליטוף, רכבת לרפת, מתנפחים רטובים ויבשים, אפיית פיתות, חליבת עזים ועוד.
מחיר: 47 ₪ לילד ו 25 ₪ למבוגר. ומי שרוצה לחסוך עוד יכול למצוא שלל הנחות והטבות בחברות האשראי השונות ובארגונים כגון חבר, בהצדעה, הסתדרות המורים עוד. לפרטים: 08-8593876.

****

מוזיאון החיות בית שמש
רוצים ללטף אריה או דב? מסתבר שזה אפשרי… במוזיאון החיות ישנם פוחלצים של חיות תנ”כיות ואחרות, כולל פוחלצים של חיות טורפות שניתן ממש להתקרב ולגעת בהם. חוץ מהמתים יש גם חיים, ובחצר ליטוף תפגשו עם נחש, סלמנדרה, קיפודים וגם ארנבונים שניתן להתקרב וללטף.
מחיר: 40 ₪ למבוגר ו-30 ₪ לילד מגיל 4 (יש הנחה משפחתית), עבור שעה וחצי טיול מודרך כולל ביקור בתערוכות, פינת הליטוף וסרטון. לפרטים: 073-2131662.

=================================================================================

טיפים נוספים לחיסכון:
1. קופונים ונהנים: כמעט כל בית עסק כיום עובד עם קופונים, אתרי אינטרנט או עם ארגונים כגון חבר, מועדון שלך, בהצדעה הסתדרות המורים כרטיסי אשראי ועוד. לכן לפני שאתם יוצאים תבררו אם יש הנחה למקום בו אתם מעוניינים.
2. יחד זה כוח: הרבה מהאתרים ייתנו לכם הנחת כמות או הנחת משפחה. להנחת קבוצה מומלץ להתארגן כמה משפחות: צרו קשר מראש עם האתר המדובר ותבררו מה המינימום לקבוצה וההנחה הניתנת.
3. מטבע הדברים: כדי למלא יום שלם לא צריך לקפוץ מאטרקציה לאטרקציה… חפשו מסלול או יער קרוב ותארגנו פיקניק בטבע. כך תוכלו למלא יום שלם וגם ליהנות מכמה שעות איכות וללא רעשים עם הילדים.
4. ארוחה ערוכה: מחירי המזון באטרקציות השונות אינם זולים. הביאו את האוכל מהבית ובכסף שתחסכו תפרגנו לילדים ארטיק קרח או ברד. יכול להגיע לחיסכון של מאות שקלים במהלך החופש!
5. סוגרים עניין: אם אתם הורים שעובדים, ההצעה הזו מכוונת במיוחד אליכם. חלק מהאתרים יתנו הנחות משמעותיות, לפעמים יותר מ-30% הנחה, לקראת סיום היום. כדאי להתקשר לברר מראש וחשוב להבין שייתכן שלא תספיקו את כל מה שיש למקום להציע… אבל לפחות תישארו עם טעם של עוד.

אולי יעניין אתכם:

תחת תאנתו

תחת תאנתו מאת: עמי יוגב כמה מעלות יש לה, לתאנה הבריאה הזו – הפרי היחיד כמעט ששומר באדיקות על עונה מיוחדת בשנה “התאנה חנטה פגיה”

קרא עוד »

על גישה ועל קדושה

על גישה ועל קדושה מאת: עמי יוגב הכוונה שמצטרפת לאכילה היא המכריעה איזו אכילה זו תהיה – בקדושה ובטהרה או מתוך בהמיות לקראת סוף פרשת

קרא עוד »

אצא לי השוקה

אצא לי השוקה מאת: יואב ערמוני צילומים בדגש קולינרי בחוצות שוק התקווה אחד מסוגות הצילום האהובות על צלמים, מקצועיים וחובבים כאחד (ומבלי לפגוע באף אחד,

קרא עוד »
נגישות