בנתיבי יוסף

מאת: יהודית שוקר

לרגל עשור לרב יוסף-יוסי שוקר ז"ל, מציעים חבריו נקודות ציון וטבע הקרויות על שמו

כיכר יוסף (נקודות ציון לזכרו של הרב)
מצפה יוסף (נקודות ציון לזכרו של הרב)

הרב יוסף שוקר נולד בשנת תשכ”ז ברמת גן. בוגר ישיבת ההסדר וכולל האברכים בשילה, שם עסק בתורה, תורת ארץ ישראל, מתוך דביקות והתמדה גדולה. בשנת תשנ”א, נשא לאשה את רונית והקים את ביתו בישוב שילה.
בשנת תשנ”ב, בלילה בו תושבת שילה רחלה דרוק הי”ד נרצחה על ידי מחבלים, הקים הרב יוסף את הישוב “שבות רחל” על שמה של רחלה דרוק הי”ד. הרב יוסף נתן את כולו לצמיחת הישוב, ואכן הישוב “שבות רחל” גדל לתפארת. בשנת תשנ”ד הוסמך לרבנות ע”י הרבנות הראשית לישראל.
בשנת תשנ”ז, לאחר שהישוב “שבות רחל” גדל והתבסס, פנה הרב יוסף להקמת יישוב חדש נוסף – הישוב “גבעת אחיה”. הוא הצליח להדביק צעירים נוספים ברוח ובהתלהבות גדולה שבאו לבנות את ביתם בגבעה המרוחקת. בהשפעת הרב יוסף, הישוב חרט על דגלו את עיקרון העבודה העברית. כיום, הישוב מונה עשרים משפחות כ”י. את מקווה הטהרה בישוב, חנך הרב מרדכי אליהו זצ”ל.
במקביל להקמת הישובים וגאולת האדמות, עסק הרב יוסף בהרבצת תורה, ולימד במכינת אלישע, במדרשת שבות רחל ובישיבת שילה.
בכדי לגאול אדמות ארץ ישראל נוספות, נטע הרב יוסף מטעים גדולים של זיתים, ולאחר שתמו שנות הערלה, הקים הרב יוסף בית בד בישוב “גבעת אחיה”, על מנת ליצר שמן זית בעבודה עברית בלבד, בית הבד שעם השנים הפך ל”משק אחיה”.
בשנת תשס”א נפצע הרב יוסף בבית הבד, ובשנת תשס”ז, לאחר שש וחצי שנות ייסורים, נתבקש לישיבה של מעלה.
בהקמת הישובים “שבות רחל” ו”גבעת אחיה”, סלל הרב יוסף את הדרך לצעירים נוספים שהלכו בדרכו והקימו ישובים ומאחזים נוספים בגוש שילה.בשנת תשס”ט, הוקם בגוש שילה המאחז “גבעת גל יוסף”, על שמו של הרב יוסף שוקר זצ”ל.
הרב יוסף זצ”ל הוא מודל לחיקוי לצעירים רבים, חלוצי ההתיישבות של ימנו ששואבים עוצמות רוח מאישיותו של הרב יוסף, שכל חייו עסק בהקמת הישובים וגאולת האדמות הקדושות של ארץ ישראל, מתוך חזון ואמונה גדולה וצפייה לגאולה שלמה.

נקודות ציון לזכרו של הרב:
כיכר יוסף
כיכר הפורצת דרך לישובי אחיה, עדי עד, קידה ועוד ומחברת את הישובים שבות רחל ושילה.

מצפה יוסף
לאחר הפציעה של הרב יוסי הוקם בגבעת אחיה מרכז מבקרים ומצפה יוסף המשקיף על כל גוש שילה. נוף שובה עין ומדהים.
כשחיילים מהצבא מגיעים לתדרוך על האזור, מצפה יוסף נבחר למוקד הסברה לחיילים ולמפקדים.
כמו כן זהו מוקד תיירותי לכלל המטיילים.

חורש יוסף
לרגל עשור שנים לפטירתו של הרב יוסי החליטו פה אחד תושבי “קידה” לערוך נטיעות בט”ו בשבט ולקרוא את החורשה על שמו, כאות תודה על הנטיעות של עצי הזית שהרב יוסי נטע על הרי קידה.

מצפור “עוד יוסף חי”
מצפור חדש שהוקם לרגל 20 שנה לישוב “אחיה” ומתוך הוקרה לרב יוסי על הקמת הישוב הדוגל בתורה ועבודה עברית.

אולי יעניין אתכם:

שתולות מתחת לאף

שתולות מתחת לאף מאת: קרן חמיאל גיחה לכמה משתלות מומלצות למבקרים, בשבוע של ט”ו בשבט ובכל זמן אחר לכבוד ט”ו בשבט ומזג האוויר החורפי, בילוי

קרא עוד »

אלף שמשות זוהרות

אלף שמשות זוהרות מאת: חרות לוביץ’, בי”ס שדה עפרה אי אפשר לצלוח סתיו ישראלי בלי לבקר את הפרחים המבשרים טוב בצהוב. טיול חלמוניות לנחל שילה,

קרא עוד »
נגישות