גאון ומבורך

יהורם בטוח עד היום כי רק הברכה מהרבי מלובביץ' והחלפת המזוזות כפי שהורה הרבי - הם שהצילו את אשתו ואת בנו הטרי

הסיפור שפרסמנו בשבוע שעבר בגיליון “נופים” המקביל אודות יהורם גאון, עורר תגובות רבות. לכן חשבנו להוסיף סיפור נוסף הקשור לתודעה האמונית של הזמר והיוצר הגדול, כפי שמשתקף בספרו “עוד אני פוסע” בהוצאת “ידיעות אחרונות”.
הסיפור עוסק בחסידי חב”ד מן המרכז הניו-יורקי שלהם, שבאו אל הזמר שהופיע בתפוח הגדול וקצר הצלחה רבה. יום לפני שעזב, הם פקדו את מלונו והודיעו לו שהרבי מבקש להעביר אליו ברכה מיוחדת.
יהורם, שזוגתו אורנה הייתה בהריון ראשון, ביקש ברכה מיוחדת שההיריון יעבור בשלום והלידה תהיה קלה ומהירה. החסידים הודיעו לו שהעבירו את הבקשה לרב ותוך שבוע היא תגיע בדואר למקום מגוריו בישראל. אלא שאחרי שעתיים הם באו שוב, והפעם עם בקשה חד-משמעית של הרבי מלובביץ’: “לפני שאתה נכנס הביתה, תבדוק קודם את המזוזות”.
יהורם לא הבין את הבקשה, אבל חזקה עליו מצוות האדמו”ר ולכן כאשר עמד עם המזוודות מחוץ לביתו ברמת השרון, לא נכנס פנימה לפליאתה של אורנה, עד שאכן בדק את המזוזות והחליף את שהיה טעון תיקון. רק אחר כך נכנס לביתו.
למחרת נסע לירושלים כדי לנהל את ישיבת הדירקטוריון של ביה”ח משגב לדך, בו שימש כיושב ראש. אורנה הצטרפה אליו וכדי לנצל את הזמן הלכה להיבדק אצל מנהל המחלקה שהיה פרופ’ מפורסם.
זה חזר פתאום אל יהורם, חיוור ומתוח. “אנחנו לא שומעים את דופק העובר ואורנה סובלת גם מרעלת הריון ברמה הגבוהה ביותר ונמצאת בסכנה”, אמר.
השמיים נפלו על יהורם. הוא לא ציפה שכך פתאום תנחת עליו בשורה כל כך קשה. גם אורנה נכנסה ללחץ ולבסוף הוכנסה לחדר לידה. מנהל ביה”ח הכניס אפילו אברכים מישיבה סמוכה כדי לומר פרקי תהילים בכל עת שאורנה שהתה בתוך הטיפול הקריטי.
יהורם אמר וקרא בעל פה את כל התפילות שזכר וידע מבית אבא משה דוד גאון. הזמן הזדחל כאשר עמדו כולם בחוץ, כולל בני משפחה שהוזעקו והגיעו בדחיפות לבית החולים. אז יצא אחיו, בני גאון, וכולו זורח.
“מזל טוב, יהורם, הכל עבר בשלום ויש לך בן, משה דוד גאון”.
מסתבר שהצוות הרב-תחומי שהוזעק עשה מאמצים עליונים כדי להציל הן את אורנה והן את העובר ובמזל טוב יצאו שניהם מכלל סכנה.
יהורם בטוח עד היום כי רק הברכה מהרבי מלובביץ’, שבאה בעיתוי של גילוי הסכנה בה נמצאו האם ובנה, והחלפת המזוזות כפי שהורה הרבי – הם שהצילו את השניים.
עוד סיפור מבית היוצר של הרבי מלובביץ’. ומי היה הסנדק בברית המפוארת שנערכה במשגב לדך, מעבר לח”כ יצחק נבון, ידידו הקרוב של גאון? החזיק בתינוק כמובן מנהל המחלקה.

אולי יעניין אתכם:

שתולות מתחת לאף

שתולות מתחת לאף מאת: קרן חמיאל גיחה לכמה משתלות מומלצות למבקרים, בשבוע של ט”ו בשבט ובכל זמן אחר לכבוד ט”ו בשבט ומזג האוויר החורפי, בילוי

קרא עוד »

מתגלגלים אחרת

מתגלגלים אחרת מאת: קרן חמיאל ב”עידן אופן” שבקיבוץ רבדים משכילים לייצר מגוון חוויות לקהל רחב במיוחד     נפתח בגילוי נאות: מרוב הפעמים שכבר הייתי

קרא עוד »

הסודות של יסודות

הסודות של יסודות מאת: קרן חמיאל סיור חקלאי ושלל אטרקציות במושב השיתופי-חרדי “חוכמה גדולה היא עבודת האדמה.” רבי אברהם אבן עזראלכבוד חודש שבט ממשיכים באווירה

קרא עוד »
נגישות