מהחרמון לנמרוד

הקטע הראשון של שביל הגולן – מסלול למיטיבי לכת

הקטע הראשון של שביל הגולן עובר מול נוף מדהים, במסלול עם ירידה מצטברת של כ-500 מ’.
איך מגיעים?
נקודת ההתחלה של שביל הגולן היא במגרש החניה של אתר החרמון – מכוונים את waze למקום, ולאחר שעוברים בשער פונים ימינה בפניה הראשונה (במקום יש גם סימון של שביל הגולן) וממשיכים ישר עד הלוח של שביל הגולן.
סוף הקטע הראשון של שביל הגולן הינו בכניסה לישוב נמרוד – יש שם לוח של הקטע השני של שביל הגולן ורחבת חניה קטנה.
המסלול:
לאחר התמונה המתבקשת עם השלט של שביל הגולן, נתחיל לרדת עם הסימון ואחרי כ-250 מ’ נגיע לצומת שבילים – שמאלה זה להר חבושית ואנו נפנה ימינה עם הסימון של שביל הגולן במורד.
נצעד במורד ואחרי כ-400 מ’ נגיע לכביש המוביל לחרמון. נחצה אותו ונמשיך לרדת במורד מול הנוף המדהים. הירידה יחסית מתונה, ואחרי כק”מ וחצי נגיע למישור, נצעד בו כ-300 מ’ ומעט לפני התחלת הירידה נעלה בחדות שמאלה (הסימון לא הכי בולט בנקודה זו).
אחרי כ-150 מ’ של עלייה בינונית נגיע לסלע ענק מימין לשביל. שווה לטפס עליו וליהנות מתצפית מדהימה לעמק. ניתן להבחין מהסלע גם בגן הלאומי קלעת נמרוד הנמצא הרחק מתחתינו.
נצעד עוד כחצי ק”מ, נחצה שביל עפר, נטפס על מצוק נמוך ואחרי כ-300 מ’ נראה מתחתינו מכלאת בקר. ירידה תלולה של כ-700 מ’ תוביל אותנו אל מעל למזבלה. נעבור אותה מהר אחרי כ-300 מ’. נגיע לכביש – נפנה בו ימינה ואחרי כ-120 מ’ נפנה שוב שמאלה עם שביל הגולן (יש שילוט). אחרי כ- 100 מ’ של צעידה בשביל נראה משמאל את עין פיזל, מעיין הנובע לתוך בריכה בעומק של מטר ובשטח של כ-2X3 מ’ על דופן הבריכה הוטבע נמר שניצוד – ולצדו כתובת בערבית שתרגומה “מות הציוויליזציה” (מה קשור? לאלוהי הגרפיטי פתרונים). ליד עין פיזל יש שולחנות ושווה לנוח ולקרר את הרגליים. אחרי כ-200 מ’ השביל פונה שמאלה בחורש ואחרי כחצי ק”מ נגיע שוב לשביל העפר.
אחרי כ-150 מ’ נגיע לכביש ונפנה בו ימינה. נצעד בזהירות בשוליים ואחרי כ- 150מ’ נגיע לצומת נמרוד. נחצה את הכביש [9898] בזהירות ונצעד עם הסימון של השביל שנמצא מימין לכביש. נצעד כ-1.2 ק”מ על השביל כשמימין נוף מדהים, ואם נתבונן היטב נוכל גם להבחין בעין חרמון בין עצי הברוש בשלוחה שמתחתינו. במעיין יש עלוקות אז לא ממש מומלץ לטבול בו – אבל יש ממנו נוף מדהים והרבה שלווה לצדו. בנקודת הסיום – תצפית נמרוד – ניתן להבחין במרכז הנוף גם בברכת רם.
למי המסלול מתאים?
המסלול מתאים לכל מי שחושב שהוא בכושר ומסוגל לצעוד במורד תלול: הוא מוגדר ע”י מתכנני השביל ברמה קשה-קשה מאד, אבל ראינו שגם משפחות צעדו בו. הכל עניין של שיקול דעת.

*אם אתם מחפשים צימר ברמת הגולן שממנו יהיה לכם קל להגיע למסלול – בצימר הבית של יעל בקשת יארחו אתכם במאור פנים ובמחיר סביר. פרטים בטלפון – 050-9992106

עוד מסלולי טיול, אטרקציות ומקומות נופש ניתן למצוא באתר שלנו. www.nelech.co.il
רוצים לספר לנו על מקום מעניין או אטרקציה מיוחדת? מוזמנים לכתוב לנו: editor.nelech@gmail.com

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות