מרשה ליהנות

יקב מרשה בשדות פלשת מציע למבוגרים חוויה קסומה, ולילדים פעילות משלימה בימות הקיץ

“כדי להכיר את האיכות והמקור של יין, אין זה מן ההכרח לשתות חבית שלמה”. ~ אוסקר ויילד
ריחות הקיץ באוויר, ומלבד החופש הם גם מביאים איתם את עונת בציר הענבים – מה שאומר, מבחינתנו, שניתן ליהנות בכל הארץ משפע של ביקורים ופעילויות מיוחדות בנושא הכרמים, היקבים והיינות. אני בחרתי הפעם לבקר באחד מיקבי הבוטיק הנהדרים שנמצאים באזור גבעות יהודה, שגם בימי קדם היה ידוע כאזור מרובה בגתות.
הביקור ביקב מרשה הוא חוויה לכל החושים ובקיץ גם לכל הגילאים. כדי להתלהב ולהתרשם צריך לקבל קצת רקע על האזור – היקב נמצא במושב זרחיה הסמוך לקריית גת ומוכר גם כחבל ארץ שנודע בעבר כ”שדות פלשת”. לא הרחק מהיקב נמצא תל צפית, אשר ע”פ החוקרים מזוהה כעיר גת המקראית, העיר אשר אליה נמלט דוד המלך בנהגו כמשוגע בפני אכיש מלך גת. כיום ניתן ליהנות שם מטיול רגלי נעים ויפה שמומלץ לשלבו בביקור.
ואם כבר היסטוריה – לאחרונה התגלו בחפירות ארכיאולוגיות בתחומי מושב זרחיה (במרחק של כ-200 מ’ משערי היקב) שרידי יישוב עתיק אשר לפי הממצאים מתוארך לתקופה הביזנטית במאה ה-7 לספירה לערך. השריד המרשים ביותר שהתגלה עד כה הינה גת גדולה בקנה מידה תעשייתי, עם רצפת פסיפס ומערכת שלמה של ניקוז ואיגום הנוזלים. לפי מפות עתיקות המצויות בידי החוקרים משערים שזהו היישוב “תל רומילטה” שזהותו טרם נקבעה.
ואחרי ששמענו את הסיפור ההיסטורי והתלהבנו מהאזור היפהפה שמסביב לכרם, מתחילים בסיור – הכרמים היו הדבר הראשון שיצא לנו לראות, ובהדרכה נעימה הסבירו לנו על הגידול, סוגי האדמה, הזמירה והאקלים וחשיבותם לתוצר הסופי של היין וליצירת טרואר חדש שונה וייחודי. היה מדהים לגלות איך כל דבר קטן משפיע על איכותו וטעמו של העינב וכמובן של היין.
עזבנו את הכרמים הירוקים ונכנסנו ללמוד על ייצור היין – הביקור מרתק, היקב עצמו ובעיקר חדר החביות משרים אווירה קסומה וריחנית. מדהים לראות וללמוד על התהליך של הכנת היין ובעיקר מגרה את כל החושים… מזל שמשפחת חביביאן מבינה את זה, ודואגת בסיום הסיור לטעימות במרכז המבקרים. מרכז המבקרים הוא מבנה מרשים ונעים עם חצר ענקית ויפהפיה הצופה אל הכרם – מי שחיפש מקום מושלם ומקורי לאירוע חייב לקפוץ להתרשם, ממש פינת חמד . שם התכבדנו בטעימות מהיינות השונים והמאוד טעימים שמופקים ביקב ומגבינות משובחות – חוויה אמתית.
וכדי שגם לילדים יעניין – בקיץ פותחים את היקב למשפחות ותוכלו להגיע גם עם הילדים לחוויית בציר משפחתית – הילדים יוכלו לחוות בציר מהגפן לסלסלה ולטעום להנאתם את פרי עבודתם, בינתיים אתם תוכלו ליהנות מטעימות של היינות ומנשנושים (אל תגזימו. מישהו צריך עוד לנהוג הביתה), והילדים יכולים להמשיך את הפעילות בשולחנות יצירה מהנים.
שעות פתיחה : היקב ומרכז המבקרים פתוחים לקהל הרחב ולקהל חובבי היין בימי ו’, וכן בשאר ימות השבוע בתיאום מראש: 8-8584494 / 054-76959270
הגיל והתרגיל: ביקור במהלך השנה מתאים בעיקר למבוגרים, פעילות קיץ – לכל המשפחה.
אורך הסיור: כשעה – שעה וחצי

מחפשים פעילות למשפחה או קבוצה? העדיפו אתר שומר שבת.
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק “פתוח ביום חול” או לבלוג “בצד הדרך”.
גם אתם אתר תיירות איכותי ושומר שבת? צרו קשר ונספר גם עליכם: hamateor@gamil.com

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות