אוזן קשבת ובית חם

תוכנית הרדיו הלילית הקימה בית נאמן בישראל

יוסי היה בן 21, ה"שפיץ" של הישיבה בה למד בבני ברק. כתב "חבורות" וחוברות של חידושים.
בגיל 21 התפרצה אצלו מחלה – מאניה דפרסיה קשה. התאשפז לתקופה ארוכה במחלקה סגורה, במשך כמה חודשים. אחרי שהתאזן עם טיפול תרופתי, חזר הביתה.
הוא היסס לגבי עתידו ושקל רבות מה לעשות עכשיו. לחזור לישיבה – לא שייך. הוא לא מסוגל ללמוד יום שלם ובאותה אינטנסיביות. בשל מצבו הרפואי באותו הזמן, גם לא יכול היה לפנות לאפיקי עבודה.
"בית חם" – ארגון חסד מופלא העוסק במקרים כאלה בכל רחבי הארץ, מושיט יד מחבקת ומובילה, חיפש לו מסגרת תעסוקה תורנית, או רוחנית. לבסוף נמצא לו תפקיד של משגיח כשרות במשחטה. סביבה שמורה מבחינה רוחנית. במשך היום סידרו לו חברותות שיוכל להמשיך ללמוד.
המשפחה שלו תמכה בו ועזרה לו מאוד.
כשיצא יוסי הביתה לאחר האשפוז, אמו חלתה במחלה קשה והוא טיפל בה בבית. לאחר כמה חודשים היא נפטרה…
העצב והבדידות היו עקא בלתי נסבלת.
עם הזמן הוא חזר לעצמו, הפך באמצעות הטיפול יותר ממוקד ורצה לעזור לאחרים. יוסי הרי מכיר את הנושא ולכן "בית חם" מינה אותו להיות חונך ומדריך בתכנית השיקום המעברית של הארגון. מסתבר שהוא מבין אותם טוב יותר מכולם.
הרב מונק, מנכ"ל "בית חם" מגיש תכנית שבועית ברדיו (קול חי) בשם "ידיד נפש", בימי ראשון בין השעות 12.00-2.00 בלילה.
ממש לפני שנה, בחנוכה שעבר, הרב מונק רצה להעלות לשידור משתקם שידבר על תהליך השיקום שלו, כדי להילחם בסטיגמה הרווחת על מטופלי מחלות הנפש ולהוכיח לקהל הרחב שיש תקווה ולא כדאי להזניח או להסתיר מצב נפשי, אלא לטפל בו ולשקמו.
עלה הרעיון להעלות את יוסי לשידור והוא אכן עלה לשידור (בערבול קול) ודיבר כשעה על התהליך המורכב שעבר ועל מצבו היום וכמה חשוב היה הטיפול שקיבל והוא שמח, כך אמר, שהיום הוא מאוזן וחי יפה עם המחלה.
כמה דקות לפני השעה 2.00 לפנות בוקר, ממש בסיום התכנית, התרגש הרב מונק ואמר לבחור, שאם הוא בן 21 אז הוא בגיל המתאים וכבר צריך לדאוג לו לשידוך. יוסי השיב לרב שאם הוא מכיר מישהי, הוא ישמח לשמוע על כך.
הרב מונק נתן את מספר הטלפון של רכז התעסוקה שלו, ואמר בשידור שאם מישהו חושב על רעיון לבחור המרשים שהתראיין זה עתה, נא להתקשר לטלפון הזה ונחבר את הקצוות…
עם תום התכנית, בשעה 2.00 בלילה, התקשרה מאזינה ואמרה שחברה שלה עברה מסלול דומה ונראה לה שזה יכול להתאים.
לאחר שניסו ליצור ביניהם קשר, הסתבר שהבחורה שהתקשרה, היא עצמה נפגשה עם הבחור. הלבבות ניצתו ולאחר מספר חודשי היכרות נישאו במזל טוב ולפני כשלושה חודשים בורכו בפרי בטן. טקס ברית המילה של התינוק היה בתחילת חודש אלול!
"בית חם" רשם לעצמו עוד הישג ויוסי יכול להיות המודל של ההצלחה בדרך שהתווה הארגון.
גם בית יש לו עכשיו וגם הבית חם, עוטף ומחבק.

אולי יעניין אתכם:

תחת תאנתו

תחת תאנתו מאת: עמי יוגב כמה מעלות יש לה, לתאנה הבריאה הזו – הפרי היחיד כמעט ששומר באדיקות על עונה מיוחדת בשנה "התאנה חנטה פגיה"

קרא עוד »

מבשלים בריאות

מבשלים בריאות מאת: עמי יוגב הפשילו שרוולים: הפעם לא נסתפק בקריאה – וניכנס היישר אל המטבח הפעם, אני – כותב הטור – ואתם – הקוראים

קרא עוד »
נגישות