עוד חיזיון למועד

שני חזיונות חדשים מוקרנים בימים אלו בגוש עציון – הזדמנות לטעום מן העבר הקרוב, לפני 70 שנה, ומזה הרחוק - לפני אלפיים שנות

הדרך העולה לגוש עציון מתפתלת. לאורך הקילומטרים האחרונים שבין גבעת הקרב שבה נפלו לוחמי שיירת הל”ה (יום ציון הקרב בתחילת החודש הבא) ועד לכניסה לקיבוץ כפר עציון, מרגישים בכל סיבוב שעולים בעוד כמה עשרות מטרים. כשמגיעים לפסגה ומביטים לעמק הנשקף למרחקים, מבינים וחשים את ייחודו של המקום.
ייחודו, אמרנו – ומיד שמים אנו פעמינו לאתר ההנצחה של גוש עציון בקיבוץ כפר עציון.
• אזור ההנצחה של כפר עציון נמצא בקיבוץ כפר עציון, בקצה הדרום מערבי של הגבעה וסמוך למקום שבו התרחש הטבח ב-1948.
האתר מורכב מבית מוזיאון לתולדות ההתיישבות בגוש עציון ומבית עדות שבו מסופרת במלל, בתמונות, במפות ובממצאים ההיסטוריה של גוש עציון מ-1927 ועד נפילת קיבוץ כפר עציון וגוש עציון במאי 1948. החיזיון האור קולי נמצא בבית המוזיאון.
הבית ממוקם במורדות הגבעה שעליה שכן כפר עציון עד לחורבנו בשנת 1948. לידו נטוע גן זיכרון, לצד בית אחד ששרד מהקיבוץ ובו התגוררו ראשוני גוש עציון.
• מיצג חדש באתר ההנצחה המחודש בכפר עציון על חורבות הבונקר מספר את סיפורו של המקום.
“אָז נִפְרַח עֵת תִּדֹם בֶּהָרִים זַעֲקַת יְרִיָה אַחֲרוֹנָה” – חתם המשורר את שירו.
בעקבותיו נהלך על פסגת ההר עם החלוצים שהעפילו להר ובנו בו את ביתם. נתייסר עמם בלבטים הקשים ובהכרעות האכזריות בימי המצור. נלווה אותם במאבק הדמים בו עמדו בגבורה עד שנפלו בקרב. יחד עם בניהם ובנותיהם נקרא מכתבי האהבה במצור ונִיקָּרַע מכאב השכול הניבט מעיניהם. יחד אתם נשוב לבנות את ההר ולהיבנות בו.
כל אלה מוגשים באמצעי תצוגה והקרנה משוכללים וחדשניים, בסדרת אולמות ומעברים שבמרכזם שרידי הבונקר בו נפלו בקרב אחרוני המגנים.
אורך הסרט: כ-75 דקות והוא מוקרן בעברית ובאנגלית.
• ארבע פעמים העפילו יהודים להר חברון. חיי עמל ויצירה, תורה ועבודה נרקמו בין סלעי ההר. במלחמת העצמאות הוטל מצור כבד על גוש עציון. דם לוחמים שחשו לעזרה ניגר במשעולי ההרים. כוחות אויב גדולים הוטלו למערכה. מולם ניצב קומץ המתיישבים, עם תגבורות אנשי החי”ש והפלמ”ח. לוחמי גוש עציון חסמו בגופם את הדרך לירושלים למענה מסרו נפשם על סף תקומת מדינת ישראל. בימים ג’-ה’ באייר עמד הגוש בקרבות המכריעים. כפר עציון הוכרע, מגניו נפלו בקרב. על פי הוראת המטה הארצי של “ההגנה” נכנעו שאר הלוחמים והלכו לשבי. 240 לוחמים נפלו בהגנת גוש עציון.
“בארבע נקודות לא נתנו לאויב לגשת לשערי העיר. רבים, רבים מדי בשבילנו נפלו שם. אבל אם קיימת ירושלים עברית אזי התודה הראשונה של ההיסטוריה הישראלית ושל העם כולו נתונה על כך בראש ובראשונה ללוחמי גוש עציון” (דוד בן גוריון, תש”ט 1949). י”ט שנים עמד הגוש בחורבנו, במלחמת ששת הימים גוש עציון נכבש מחדש על ידי מדינת ישראל.
לקהל הרחב: אפשרות למפגש אישי ושיחה עם אחד מוותיקי כפר עציון.
יש להזמין מקומות מראש. לפרטים: 02-9935160, orkoli@kfar-etzion.co.il.

חיזיון נחל הפירים
גוש עציון, נחל הפירים, אמת הביאר (הבורות) וירושלים קשורים זה לזה כבר 2000 שנה.
בגמרא במסכת ירושלמי אנו מוצאים: “אמר רבי יהושע בן לוי: אמת מים הייתה מושכת מים לו (לכיור שבמקדש) מעיטם”. במים אלו היה נוטל הכהן הגדול ידיו ביום הכיפורים.
גם יוסף בן מתתיהו מתאר את האמה :”ופילאטוס (הנציב הרומי בשנים 25-36 לספירה הנוצרית), התקין צינור מים לירושלים. ומשך את ראשית הזרם ממרחק 200 ריס “(כ-36 ק”מ).
עולי הרגל הרבים שעלו לירושלים (באחד התיאורים אנו מוצאים שבאחת מהעליות לרגל נמנו בעיר מיליון ומאתיים אלף עולי רגל) נדרשו יותר ויותר למים. יתרה מכך. ארמונו המפואר של הורדוס על שלל מזרקותיו הצריך כמויות מים אדירות. שני נתונים אלו הביאו את פרנסי העיר לחיפוש אחר מקורות מים נוספים.
בדרום האזור בהרי חברון וגוש עציון, נמצאו ריכוזים של מעיינות הגבוהים מפני העיר. למרות השיפוע המתון יחסית הצליחו מהנדסיו של הורדוס בעזרת ידע מפתיע להתגבר על תנאי השטח הקשים ולהכשיר אמת מים בארוך של קרוב ל-5 ק”מ, שהזרימה מים ל”ברכות שלמה” ומשם לירושלים.
האמה התת קרקעית, מורכבת מתעלות מעל לפני האדמה, מ-40 פירים שאת רובם ניתן לראות, נביעה רצופה של מים באורך של 2,800 מטרים ובתוכה מחילה קרסטית מרשימה באורך 84 מטרים שבתוכה אנו מטיילים. מים אשר מעט מעורבים במסלע החוואר הצהבהב, ילוו אותנו לאורך כל מסלול ההליכה במים.
לא צריך להיבהל. אמנם יש להצטייד בפנסים, נעלי הליכה ובגדים להחלפה וכך הופך הטיול חוויה מרתקת.
המעיין ממנו מתחילה האמה נקרא “עין האמה” וממנו יורדות מדרגות לעומק של 12 מטרים אל חלל הנביעה. הנחל שמתחתיו חצובה האמה נקרא “נחל הפירים”. ומה עושים הפירים בתוך האמה? החוקרים טוענים שחשיבותם הייתה מרובה. הם אפשרו חציבה במקביל שהייתה מהירה ונוחה באופן יחסי. זאת בנוסף לעובדה שכך היה אפשר לשמור גם על ניקיונם של המים.
בשבוע שעבר נפתחה מחדש בגאון אמת הביאר וכיום ניתן לסייר בנקבת האמה שלאחרונה נערך בה שיפוץ ושדרוג ניכר במקום בעלות 2 מיליון שקלים. במקום מוקרן לראשונה חיזיון אורקולי חדש ומעניין מאד המספר את סיפורה של האמה. לראות איך לפני 2000 שנה תכננו כאלו מפעלי מים זה פשוט להביט ולהתפעם.
ואיך אמר שלמה נאמן, ראש המועצה אזורית גוש עציון בטקס חנוכת האתר פרי מחשבתו של ירון רוזנטל – מנהל בית ספר שדה שמפעיל את האתר? “המים שזרמו כאן סיפקו והחיו את ירושלים עד תקופת הבריטים ושימשו בעבודת בית המקדש. היום אנו זוכים לספר את הסיפור הזה”. אכן.

****
והיכן אוכלים?

בפאתיה הדרומיים של ירושלים, בדרך חברון ממנה מגיעים רבים לגוש עציון, ממוקמת מדיטה – מסעדה ים תיכונית תוססת במתחם בית הנציב בירושלים.
מסעדה עם כשרויות מהודרות (בשרים חלק בית יוסף והרב אוירבך) ובניצוחו של השף יעקב ושותפו – משה כהן.
ראשית, לחזונו של יעקב (קובי) השף. זה כבר אומר הכל: “למתכון אין נשמה. אתה בתור טבח, צריך ליצוק בו נשמה”.
המסעדה המהודרת שוכנת במבנה מרהיב ביופיו ועצום, המשתרע על פני כ-350 מ”ר, ובו ניתן לארח כ- 180 סועדים. שילוב מושלם בין מסעדת ביסטרו מודרני למטבח הים-תיכוני הקלאסי.
על עיצוב המקום אחראי המעצב גלעד זעפרני – אחד המעצבים המוערכים בתחום המסעדנות.
המקום מחולק לשני חללים גדולים – אחד מיועד לאירועים פרטיים שבו ניתן לחגוג אירועים בסדר גודל של עד 180 איש ואחד לסועדים. בביסטרו הכשר מוגש תפריט ים תיכוני עדכני הכולל דגים ובשר.
הסיפור הגדול הוא הוא האוכל: זה לא טייק אווי. זה לא מזנון מהיר. צריך לפנות מראש זמן של שעתיים-שלוש, כי הכל מוכל במקום וכל יום האוכל משתנה בהתאם למחשבת השף והמוצרים אותם קיבל.
והספיישל: מנת השלוש עשרה. מנה לזוג בת 13 מנות החל ממטבלים, דרך דגים, בשרים שונים, קינוחים ועוד. זמן לכל זה כבר אמרנו שצריך…
דרך חברון 101, ירושלים

אולי יעניין אתכם:

תחת תאנתו

תחת תאנתו מאת: עמי יוגב כמה מעלות יש לה, לתאנה הבריאה הזו – הפרי היחיד כמעט ששומר באדיקות על עונה מיוחדת בשנה “התאנה חנטה פגיה”

קרא עוד »

על גישה ועל קדושה

על גישה ועל קדושה מאת: עמי יוגב הכוונה שמצטרפת לאכילה היא המכריעה איזו אכילה זו תהיה – בקדושה ובטהרה או מתוך בהמיות לקראת סוף פרשת

קרא עוד »

אצא לי השוקה

אצא לי השוקה מאת: יואב ערמוני צילומים בדגש קולינרי בחוצות שוק התקווה אחד מסוגות הצילום האהובות על צלמים, מקצועיים וחובבים כאחד (ומבלי לפגוע באף אחד,

קרא עוד »
נגישות