תפילת רבים

מאת: דניאל דויטש

הכירו את האפליקציה שתסייע לכם לאתר מניין בכל מקום ובכל זמן

במהלך הטיולים שלנו בארץ ישראל ובעולם אנחנו נדרשים לא פעם לנסות ולתאם בין אורח חיינו כשומרי דת לבין הרצון לטייל וליהנות.
לפני מספר חודשים יצאתי עם משפחתי לצפון, לקראת שקיעה נכנסנו לקריית שמונה ופתאום נזכרתי שעדיין לא התפללתי מנחה, מיד הסתכלתי בגוגל מפות ושמחתי לראות שיש בית כנסת במיקום לא רחוק. נסענו לשם במהירות, אך מיד כשהגענו נוכחתי לראות כי בית הכנסת סגור ולא מתקיימת בו תפילה, השמש ממש נטתה לשקוע ונאלצתי להתפלל ביחידות.
מקרים מעין אלה קורים לכולנו לא מעט כאשר אנו מחפשים מניין לתפילה במקום שאינו מוכר, לרוב בטיולים בארץ או בחו”ל, לעתים כאשר אנו בפגישה מחוץ לעיר, בחופשה במלון או להבדיל בבית חולים, ולפעמים אפילו במקום המגורים שלנו כאשר אנו מנסים לאתר מניין בשעה אחרת מזה שאנו מורגלים אליו.
אפליקציה למציאת מניינים
על רקע זה פיתחתי את האפליקציה Tfila Finder (“מציאת תפילה”), המסייעת במציאת מנייני תפילה לפי מיקום וזמן. האפליקציה מאתרת את מיקומנו הנוכחי באמצאות GPS של הטלפון החכם, ובודקת אילו מניינים קיימים בזמן ובאזור הקרוב, במידה שלא נמצאו מניינים, המשתמשים יכולים להגדיל את טווח החיפוש בשעות או במרחק. התוצאות מוצגות ברשימה לפי מרחק או על גבי נקודות במפה וניתן לנווט אליהם בלחיצת כפתור מתוך האפליקציה.
לאחרונה התקשר אליי מכר שעובד תקופה ארוכה בבניין משרדים גדול. בכל יום הוא היה צועד לבית כנסת קרוב לתפילת מנחה, באמצעות האפליקציה הוא גילה כי כמה קומות מעליו באחת החברות מתקיימת תפילת מנחה.
באמצעות האפליקציה ניתן לחפש מניינים בכל מקום וזמן, וכך לתכנן עצירה או שהייה עתידית במקום בו קיים מניין פעיל.
במקום ה”מיקום הנוכחי” אפשר להכניס כתובת ידנית ולחפש בשעות שונות ואף בימים שונים. כך, למשל, שמעתי מחבר ששהה בשבת בצפת, ובאמצעות האפליקציה הוא ידע כבר לפני השבת אילו מניינים מתקיימים שם ואיפה כל אחד מהם נמצא.
כל אחד יכול לעדכן – עזרה הדדית
האפשרות להוסיף ולעדכן נתונים פתוחה בפני כל אחד. בצורה פשוטה וידידותית למשתמש ניתן להוסיף מניינים או בתי כנסיות שאינם במאגר עבור המשתמשים הנוספים.
ברמת בית כנסת ניתן להגדיר את נוסח התפילה, נגישות לבעלי מוגבלויות, חניה, עזרת נשים, האם בית הכנסת משמש כשטיבלך והערות נוספות.
עבור כל מניין ניתן להגדיר האם התפילה בזמן קבוע או בהתאם לזמני היום (לדוגמה: זריחה, שקיעה, צאת הכוכבים) ובמקרה כזה האפליקציה תדע לבצע את החישוב ולהציג שעה עבור מי שיחפש את המניין, בנוסף ניתן תמיד לראות את תאריך העדכון האחרון של המניין.
האפליקציה ללא מטרות רווח ומטרתה לשרת את שומרי המסורת. ככל שיותר אנשים ישתמשו ויעדכנו נתונים כך נוכל כולם ליהנות מאפשרות למציאת מניין תפילה קרוב ומעודכן.

האפליקציה קיימת להורדה בחנויות האפליקציות של אפל ואנדרואיד – חפשו Tfila Finder.
לתגובות TfilaFinderApp@gmail.com

אולי יעניין אתכם:

הפלא של פיליון שביוון

ראו הוזהרתם: אל חופיה ונופיה של פיליון לא מגיעים ליומיים בלבד.​ תמונה אחת שווה/גיליון 166/מאת יואב ערמוני. את הסיפור של הטיול בן היומיים בפיליון נתחיל

קרא עוד »

מה אסור לפספס בפריז

אל תפספסו בפריז מאת: עדי.א מפארק יצחק רבין לנקודה היהודית בלובר. נקודות חן בבירה הצרפתית תיירותמרכז פומפידו הוא אחד המבנים הייחודיים ויוצאי הדופן בנוף של

קרא עוד »
נגישות