בשביל הגולן 2

מנמרוד לאנדרטת פלס"ר 7 – טיול מומלץ ומיוחד לעונת הדובדבנים

ממשיכים לטייל בשביל הגולן, עליו התחלנו לצעוד בעבר.
לאחר שנהנה מהנוף המדהים מנקודת ההתחלה של המסלול, נתחיל לצעוד בדרך העפר שליד השלט בירידה קצרה ותלולה שמתמתנת לאחר כמאה מטר. לאחר כ-600 מטר נעבור ליד מאגר מים. נמשיך לצעוד ולאחר כ-400 מטר תצפית נוף נהדרת מימין. ממשיכים ולאחר כ-200 מטר נגיע לכביש ונפנה בו שמאלה. לאחר כ-150 מטר נעבור ליד מקאם נבי אליה, ציון לזכרו של אליהו הנביא המקודם גם לדרוזים.
נמשיך ולאחר כ-350 מטר נעבור ליד בריכת מים נוספת. ולאחר כחצי ק”מ ניכנס לישוב מסעדה. נרד ירידה בינונית של כ-400 מטר ובסופה עליה תלולה של כ-100 מטר, בסופה נראה משמאלנו את תחנת שאיבה נחל סער. נחצה את הכביש ונמשיך בעלייה תלולה עוד כ-200 מטר ולאחר מכן השביל יעבור בין בוסתני הנשירים, ולאחר כ-400 מטר השביל ישבור בחדות ימינה ונראה את בריכת רם משמאלנו (אגם טבעי הנמצא בלועו של הר געש קדום).
ההליכה נינוחה על הכביש מעל הכריכה ולאחר כ-300 מטר נפנה שמאלה עם סימון השביל והשלט לדרך התצפיות בעלייה חדה. לאחר כ-300 מטר נראה משמאל 3 תצפיות בטון ישנות, נהנה מהנוף ונמשיך בעלייה שתתמתן לה לאטה, ולאחר כ-300 מטר נתחיל לרדת במתינות. כ-200 מטר נוספים – ונפנה ימינה במזלג, ולאחר כ-300 מטר של ירידה נתחיל עלייה. כעבור כ-350 מטר נפנה ימינה לפי השילוט לתל קצעה. נמשיך בירידה ואחרי כ-300 מטר נפנה שמאלה. אחרי כ-650 מטר נחצה כביש, והשביל מתחיל לעבור בשוליו של יער אודם במקביל לכביש; נחצה כביש צר מאד החולף ביער ונמשיך ישר ולאחר כ-400 מטר השביל פונה ימינה לדרך רחבה וכבושה באבני בזלת קטנות. לאחר כ-300 מטר בעליה מגיעים לשלט של שביל הגולן – תל קצעה.
אנו נפנה ימינה עם השביל לתוך יער אודם – בחלקו הסבוך, ולאחר כ-700 מטר של צעידה ביער הקסום בשביל צר נגיע לכביש, נחצה בזהירות ונמשיך לצעוד. לאחר כ-350 מטר נפנה בצומת א שמאלה בעלייה, בצומת הבא אחרי כ-600 מטר נפנה שוב שמאלה ובצומת הבא אחרי כחצי ק”מ נפנה ימינה עם הסימון. קטע זה עובר בין מטעי הדובדבן של תושבי האזור והצעידה בו בתחילת הקיץ – בעונת הבשלת הפירות, או בחורף – בעונת הפריחה של הדובדבן, מומלצת ביותר.
לאחר כ-100 מטר נפנה שמאלה ולאחר כ-350 מטר נוספים נפנה ימינה בעלייה בין המטעים. עוד כ-200 מטר נפנה שמאלה כשמולנו פסגתו של הר אודם, אליה נגיע לאחר כ-400 מטר של עליה תלולה. נהנה מהרוח הנעימה והתצפית הנהדרת במקום, נתחיל לרדת ולאחר כ-200 מטר נפנה שמאלה לפי השילוט לפלס”ר 7 ולסימון של שביל הגולן.
אחרי כ-350 מטר נגיע לנקודת תצפית על האזור ונתחיל לרדת ולאחר כ-150 מטר נגיע לתצפית שמאלה על מחצבת הסקויה (סלע געשי) האדומה – שעל שם צבעה ניתן ליער שמו. לאחר התצפית נמשיך לצעוד בירידה – ולאחר כ-400 מטר נפנה שמאלה בצומת, לאחר 200 מטר נפנה ימינה עם הסימון, לאחר 150 מטר נעבור מעבר בקר ואחרי כ-50 מטר נפנה ימינה לכיוון חלקו הדרומי של יער אודם אשר הינו דליל מהרבה מחלקו הצפוני הסבוך.
לאחר כ-1.4 ק”מ נעבור מעבר בקר ונפנה שמאלה. נמשיך בדרך עפר בשולי היער בעלייה מתונה. לאחר כ-700 מטר נחצה שביל, נעבור מעבר בקר ונמשיך לצעוד לצד היער.
עוד 900 מטר נפנה מדרך העפר שמאלה לתוך היער לפי הסימון (מולנו נראה מרחוק את כביש 98), ולאחר כ-200 מטר נגיע לאנדרטה לזכרם של נופלי פלס”ר 7, נקודת הסיום של המסלול.

רוצים לספר לנו על מקום מעניין או אטרקציה מיוחדת? מוזמנים לכתוב לנו: editor.nelech@gmail.com

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות