זעקת השתילים

מאת: חקלאי מטה יהודה

המטיילים הישראלים יוצאים אל הפריחה – אך רומסים בדרך את מה שמגדלים אחיהם החקלאים

לחקלאים הישראלים נמאס: עם כל האהבה לטבע, לנוף ולעובדה המשמחת שעם ישראל יוצא לחגוג את הפריחה ואת היופי במרחבים הפתוחים – הם כואבים תופעה קשה ומכוערת, נפוצה למדי לצערם ולצערנו. המטיילים המגיעים אל השטח אינם מהססים לעלות עם רכביהם על שטחים חקלאיים, וכך לפגוע באופן בוטה וחסר התחשבות במקור הכנסתם של תושבי הסביבה – הגי=דולים החקלאיים.
וכך כתבה השבוע חיה כהן, המתגוררת בסמוך לגבעת הרקפות, קבל עם וגולשי פייסבוק:
“תעזרו לנו לשים לזה סוף. סוף לחוסר מודעות, סוף לחוסר הבנה, סוף לפגיעה בפרנסה שלנו.
אז בואו נמגר את התופעה, בואו נשתף, בואו נסביר לאלו שלא יודעים שהטיול של שבת בשדות פוגע בחקלאים, פוגע במה שזרעו. הגלגלים של המכוניות/ ג’יפים/ אופנועים/ טרקטורונים פוגעים ביבולים.
אנא ממכם גם אם זה בזדון וגם אם בשוגג הפסיקו לנסוע ולטייל בשטחים אלו, יש מספיק מקומות לנסוע בהם, מספיק מקומות אחרים לעשות את הפיקניק של שבת בצהריים”.
והחקלאי עופר חורש נזעק: “גבעת הרקפות ביער טל שחר. אכן, מראה מרהיב… אבל איך מתרשמים מהמראה המרהיב אותם עיוורים שלא רואים את השלט ובטח לא רואים שהם חונים על שורות שתילי החומוס?!
מוסיפה וכותבת הדר כהן, לאחר סוף שבוע נוסף עמוס במטיילים העולים לרגל – ועל השתילים:
“הגיע הזמן שתבינו, הגיע הזמן שנשים לזה סוף.
לכל אלה שזה רק בשבילם טיול של שבת, לכל הג’יפאים, הטרקטורונים וכלי הרכב השונים.
לכל אלה שפורסים מחצלות ועושים להנאתם פיקניק על השדות – אתם פוגעים בשטחים וביבולים, אתם פוגעים ישירות בפרנסתנו, החקלאים!
אז בואו נשים לזה סוף, בואו נמגר את התופעה, בואו נבין, בואו נעלה את המודעות. נמשיך לטייל וליהנות מהטבע וממזג האוויר הנאה, אבל נעשה זאת מבלי לפגוע בפרנסה של האחר, מבלי שבכל שבת נהפוך לשוטרים ונצא להגן על פרנסתינו.
אנא מכם, גם אם הדבר נעשה בזדון וגם אם בתום לב, הפסיקו לנסוע ולטייל בשטחים המעובדים שלנו! שימו לב לשורות השתילים, ותהיו מודעים יותר. יש מספיק מקומות לטייל בהם בשבת.
בבקשה שתפו, ככל שיהיו יותר שיתופים אולי המודעות לנזק תגבר”.
ואנחנו, המטיילים במטה יהודה ובאזורים אחרים ברחבי הארץ – בואו נהיה שליחים לדבר מצווה, נקפיד לא ךרמוס ולא להרוס ונהנה מיפי הטבע מבלי להשחית תוצרת חקלאית.

אולי יעניין אתכם:

כתום זה הגור החדש

כתום זה הגור החדש / שגית הורוביץ, ספארי רמת גן כמה אור ושמחה יכול להביא צאצא אחד שמוסיף צבע לחיי קהילת הבבונים בשורה משמחת ומרגשת!

קרא עוד »

קדימה, ממריאים

את בית הספר ללימודי תעופה בספארי מכירים מבקרים מיוחדים, שמספרם הולך נוסק. סיפורים מהספארי/גיליון 166/מאת שגית הורוביץ, ספארי רמת גן. לא כולם יודעים, אבל במעמקי

קרא עוד »

משלוח של 10 טון

מה גורם לארבעה קרנפים לעבור דירה, ומהו היעד הקריר שבו יקבעו את מושבם? מאת: שגית הורוביץ, ספארי רמת גן 19 שנה חלפו מאז הגיעה טנדה

קרא עוד »
נגישות