בחזרה לכנען

מאת: נטע גולן

טיול ריינג'רים באוויר של מדבר יהודה פותח את התיאבון. מזל שגם ע לזה חשבו ב"כנען תיירות"

והפעם, קצת אקשן על גלגלים – אל תדאגו, לא כזה ששמור לחובבי אקסטרים בלבד. גם משפחות ייהנו להגיע ל”כנען תיירות” בצומת כפר אדומים לטיולי ריינג’רים על ספר המדבר.
רק 10 דקות מירושלים, יש תחושה של עולם אחר. ההרים משגעים, הירוק מסביב חי על זמן שאול אך מוסיף בהחלט לאווירה ואנחנו מתכבדים בקפה ומאפה לפני ההדרכה המקדימה, לאחריה נצא לדרך ברכבי השטח. התדריך כולל נוהלי בטיחות ונוהלי נהיגה בשטח, שלא יהיו הפתעות, אבל קטן עלינו.
הנסיעה ברכבי רינג’רים של רביעיות, שלשות וטומקארים של זוגות וכוללים מדריך מוביל, והיא לוקחת אותנו לטיול קסום אל לב מדבר המשלב נסיעה אתגרית בתוך ואדיות מחורצים ותצפיות מרהיבות. נוסעים על שיפוליו של רכס השמרוני הטוב ושוברים חזק מזרחה, אל כיוון נחל אוג וקניונו האדיר. ממשיכים בנסיעה אתגרית בתוך ערוץ נחל יפהפה אל “המערה” (מאגורה קדומה), נכנסים אל אפיקו של הנקיק תוך כדי מעבר קטעים אתגריים, טיפוסי שיפועים וירידה לאורך הנקיק. בדרך חולפים בסמוך לביצורים מהתקופה הצלבנית ועד למלחמת ששת הימים.
עצירה קטנה, החלפת משמרות מי-נוהג-מי-מצלם ולדרך: יצאנו מהנקיק, התחלנו לטפס אל ג’בל אום כתף, אחת מהתצפיות היפות ועוצרות הנשימה של צפון מדבר יהודה שממנה השקפנו על צפון ים המלח, יריחו, הר העזאזל ובקעת הורקניה. הסבר מהמדריך – והפתעה: תה צמחים מהביל או קפה, און דה האוס וההרים והנוף.
המשכנו אל כיוון מאהל בדואי של שבט הג’הלין, ממנו עלינו אל הגדה הדרומית של נחל פרת. עוד תצפית מרהיבה ממצודת אדומים (מצודה ביזנטית) אשר שלטה על הדרך המובילה לירושלים, וחזרה אל נקודת היציאה.
רצועת בונוס: אם סיימתם רעבים (סביר להניח – לא תאמינו מה שאוויר פתוח עושה לבטן מקרקרת) לא צריך לחפש יותר מדי. שתי אפשרויות לא רעות בכלל נמצאות כאן מתחת לאף: לחובבי הבשר, “הכנענית” – מסעדת הבשרים השווה של האתר עצמו, ובמרחק נגיעה בית הקפה החלבי “עלמא שי”, גם הוא בתחנת הדלק, עם שלל מאפים טריים ומנות קלילות.
איך מגיעים? מירושלים לכיוון ים המלח על כביש מספר אחת, על הפנייה שמאלה לכביש 458 נמצאת תחנת הדלק סונול ובה שילוח למתחם “כנען תיירות”.
שעות פתיחה: בתיאום מראש – 02-535-5351.
הגיל והתרגיל: לכל המשפחה, למעט תינוקות ופעוטות.
אורך הטיול: כשעתיים
מחפשים פעילות למשפחה או קבוצה? העדיפו אתר שומר שבת.
מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק “פתוח ביום חול” או לבלוג “בצד הדרך”

גם אתם אתר תיירות איכותי ושומר שבת? צרו קשר ונספר גם עליכם: hamateor@gamil.com

אולי יעניין אתכם:

שפיים ונהנים

שפיים ונהנים מאת: איציק רחמים מנצלים את ההפוגה שבין הגשמים לרכיבה אל דיונות שפיים-געש נראה שכל מערכות הגשם לאחרונה מתקבצות לסופי השבוע. טוב לחקלאים, למשק

קרא עוד »

הבוקרים הצעירים

הבוקרים הצעירים מאת: איציק רחמים בוקר, לילה ובוקר נוסף ברכיבה חגיגית ומרהיבה בנופי נחל צין ושדה בוקר דומה שאין מקום מיוחד, עוצר נשימה, בראשיתי ומרגש

קרא עוד »

אדום על גלגלים

אדום על גלגלים מאת: איציק רחמים סינגל כלניות חגיגי לרגל פסטיבל דרום אדום הדרום פורח באדום – מרבדים מרבדים אדומים של כלניות בכמה אתרים: כיסופים,

קרא עוד »
נגישות