מדוושים קדימה

איציק רחמים בוחר את עשרת הסינגלים הנבחרים מצפון לדרום

ראשית דבר, ברכות לרגל גיליון ה-100 של “נופשים”, למו”ל ולכל צוות השבועון על המוצר המופלא שיוצא תחת ידיכם – שבועון המביא מגיש ומנגיש מדי שבוע את טוב הארץ הזו על שביליה טעמיה, ההיסטוריה המופלאה שבכל מקום, סיפורים קטנים כגדולים ,את יופי המקומות הנפלאים שבעולם ואת אהבת החי והצומח. לעוד גיליונות רבים, טובים, מלמדים ומעשירים .

לרגל החגיגות – הרי לפניכם עשרה סינגלים מנצחים שעל חלקם כבר כתבתי כאן, ועל חלקם עוד נרחיב.


1. סינגל רמות נפתלי
סינגל שמציע את מיטב נופי אצבע הגליל ועמק החולה. מוצאו סמוך לכפר גלעדי, על שביל ישראל, עולה מתפתל לכיוון דרום, לאורך הרי נפתלי כשנוף עמק החולה והרי הגולן ממזרח מלווים את הסינגל, מטפס למצוק מנרה הסלעי בדרך מיוערת ומאוד מיוחדת וחוזר בשביל זורם ומאתגר חזרה לחניית הרכבים. אורך: 24 ק”מ, קושי: בינוני-קשה, מאוד מומלץ!

2. סינגל הגלבוע

סינגל שחולש בנוף על יישובי עמק יזרעאל, בריכות הדגים ופסיפס צבעי השדות המעובדים של יישובי העמק. מוצאו בחניה של מתקן גלישת הסקי שבגלבוע. הסינגל המשולט עולה בטיפוס אטי לאורך שלוחת הגלבוע בחורש, לכיוון מזרח, עובר מחצבה, חולף בין מכלאות בקר לבין מטעים, חוצה חורשות אורנים ומדי פעם בחלונות הנוף נראה עמק יזרעאל במלוא פארו וצבעיו. הסינגל ממשיך על השלוחה הארוכה וגולש בירידה ארוכה וזורמת על לקיבוץ חפציבה, ומשם הקפצת מכוניות חזרה לחניה. אורך: 25 ק”מ, קושי: בינוני.

3. סינגל ריש-לקיש

סינגל מופלא, מיוחד ונהדר עליו הרחבתי לפני כמה גיליונות – מוצאו ליד קיבוץ הסוללים בצומת המוביל. אפשר לשלב בו מספר מעגלים וסינגלים טבעתיים: סינגל אלון הגליל, הושעיה והסוללים. חולף על פני חורשות אורנים, מטעי זיתים, גבעות ונופים עוצרי נשימה. ניתן לעצור בקברו של רבי יהודה הנשיא ומשם להמשיך בתוואי הסינגל המסומן היטב לכיוון מערב וחזרה לחניה של הרכבים. אורך: 27 ק”מ, קושי: בינוני. מאוד מומלץ!

4. סינגל כחול-צהוב רמת השופט
צמד סינגלים שניתן לרכוב בנפרד או לאחד, תלוי בזמן וביכולת. מוצאו מול הכניסה לקיבוץ עין השופט, השביל המסומן מוביל אותנו בפיתוליו עד לנחל גחר, מטפס על גדת הנחל לכיוון צפון-מזרח, חולף על סלעים עבירים ופריחת חורש מקסימה, גולש לכיוון כביש צומת מגידו-חיפה דרך כרם זיתים ומטפס חזרה על גדת הנחל עד לחיבורי שני המעגלים צהוב-כחול. הכחול מוריד אותנו לכוון נחל השופט ומשם טיפוס ארוך חזרה ואילו הצהוב מחזיר אותנו לחניית הרכבים.
אורך 2 המעגלים: 30 ק”מ, קושי: בינוני-קשה.


5. סינגלים הר חורשן –
אהודים / סינגל הגדר / החזירים ועוד

הר חורשן מציע לרוכבים מגוון סינגלים נהדרים בדרגות קושי שונות, מעגליים וארוכים. סדרת סינגלים אהוד 1,2,3.4, ועוד, סינגל הגדר ועוד. חונים במושב עמיקם, עולים לכיוון החורשן ומשם צריך רק לבחור ליהנות ממסלולים נהדרים ומאתגרים. חוצים חורש אלונים צפוף וטבעי, פינות חמד לעצירה וחלונות נוף מכל כיוון ים שומרון, גבעות ועוד.
אורך ודרגות קושי – משתנים בהתאם לסינגל הנבחר.

6. סינגל שוהם – סינגל חביב, לא קשה ומאוד זורם בין כביש 6 לשוהם. מחנים את הרכבים בכניסה למושב בית נחמיה, מתחת לשוהם. עולים עם השביל לכיוון צפון ונכנסים למעגל סינגל שוהם שעולה, יורד, פונה ומפתיע בשביל בנוי היטב שחולף על גבעות שחולשות על אזור שוהם והנופים שממזרח לכביש 6. אפילו פסיפס עתיק יש שם…
מרחק: 10 ק”מ, קושי: קל-בינוני.

7. סינגל תל חדיד / 8.יער בן שמן – באותה חניה של מושב בית נחמיה יוצאים לכיוון דרום. מטפסים לכיוון הגבעה שמדרום לבית נחמיה, חוברים לסינגל חדיד שחוצה את הגבעות שמצפון ליער בן שמן, חולף בין חורשת העצים ומכלאות הצאן ויוצא באזור יער בן שמן – ושם כמובן בית הספר הארצי לשבילים, סינגלים, דרכי עפר בכל רמות הקושי ובמגוון גדול של אפשריות: סינגל הרצל הידוע אדום/כחול ועוד ועוד. תגיעו, תטעמו, תחוו את החוויה של עשרות רוכבים בימי שישי בעיקר, ממש חגיגת רכיבה אמתית.

9. סינגל דורות רוחמה – סינגל בשביל הנשמה: מוצאו ליד קיבוץ רוחמה/דורות, מעגלי, זורם וכייפי. בחורף זורם בפריחת כלניות ומשטחים ירוקים של שדות על גבעות אין סופיות. חולף בחורשות ליד בורות מים, תענוג של מסלול, לא קשה ומאוד מהנה.
מרחק: 28 ק”מ, קושי: קל-בינוני.

10. סינגל מצפה רמון-חאן בארות –

מסלול מופלא מיוחד עליו הרחבתי בעבר. מוצאו בגן הפסלים, על שפת מצוק המכתש במצפה רמון. הסינגל זורם לכיוון צפון על שפת המצוק, מתקרב ומתרחק, משאיר את הרוכב חסר אוויר לנוכח הנוף הבראשיתי המיוחד כל כך של המדבר והמכתש, עובר בין גבעות, חולות לבנבנות ורכות מטפס בשביל הררי ומסולע – ולבסוף גולש בזהירות רבה, בבקשה, דרך מעלה נח לתוך המכתש ושם השביל שהושקע בבנייתו רבות מוביל אותנו בפיתולים מרהיבים בנופי מדבר מיוחדים ובמעברי נחלים עד לדרך הנפט, וממנה עד לחאן בארות. נדרשת הקפצת מכוניות.
אורך: 38 ק”מ, קושי: בינוני-קשה.

וכמו תמיד רכבו בזהירות, הכינו היטב את הרכיבה ואת האופניים, צאו ותיהנו מארצנו, מנופיה ומצבעיה – כי אין לנו ארץ אחרת!

אולי יעניין אתכם:

הדליקו את הנר

הדליקו את הנר מאת: שאול מייזליש רפאל ביטון מפליא לכתוב את סיפורה של סבתו אל מול מבחן אחד הסיפור הבא אמיתי, ואירע לאמם של דר’

קרא עוד »

מעט מן האור

מעט מן האור מאת: שאול מייזליש סיפוריו המופלאים של בית חינוך עיוורים בספר חדש ומלא בטוב בימים אלה יצא לאור ספרו של העיתונאי והסופר מנחם

קרא עוד »

הצדיק מסטפנשט

הצדיק מסטפנשט מאת: שאול מייזליש הכירו את החסידות שהוקמה יש מאין בני ברק הרב אברהם יעקב סלומון הקים יש מאין את חסידות סטפנשט בארץ ישראל,

קרא עוד »
נגישות