משפחתי זה הכי

קרן חמיאל בוחרת את עשרת האתרים שומרי השבת המומלצים ביותר לביקור משפחתי

1. באר אברהם, באר שבע
האתר מאפשר לנו לחוות את התנ”ך בצורה אחרת ומרתקת הרבה יותר. מדובר על סיור מודרך עם מלווה בעקבותיו של אברהם שכאילו הולך אתנו את הדרך עצמה, כשהדרך מוארת בפסוקים וסרטונים על חייו. לאחריו סרט תלת ממד ובסיומו – נפתחים הווילונות ואנו נחשפים לבאר אברהם.
08-6234613


2. כרם המעשים הטובים, תקומה
פעילות מדהימה שמעבר לחוויה היא גם מצווה בפני עצמה: כל ההכנסות הולכות להעצמת נוער בסיכון. במקום תחרות ניווט ברחבי המושב, אחד נגד השני או משפחה נגד משפחה, וכן קטיף פירות, בישול שטח ופעילות בכרם – מתאים לקיץ ולכל השנה.
077-7295863


3. אתכלית – כפר “ביתא ישראל”, קריית גת
לכאן פשוט חייבים להגיע, לא רק בגלל הבילוי המשפחתי השונה והנחמד – אלא בעיקר בגלל התוכן והערך המוסף שהמקום מציע. זהו דגם של כפר אתיופי עם בתי גוג’ו, שטחים חקלאיים ומפגש בלתי אמצעי עם התרבות והמסורת האתיופית. בכפר תיהנו מסיור מרתק המספר על חייהם של בני הקהילה באתיופיה, תוכלו לבנות בתים מלבני בוץ, להתנסות בכתיבה באמהרית לקחת חלק בטקס הקפה ולטעום מהקפה והלחם הנהדר שמכינים במקום. חוויה מדהימה!
054-753-0226


4. החווה של חוה – חפץ חיים

הבית השני שלי – חוות חיות ענקית שהוקמה על ידי אמא, שלי חוי זליגר, כשיצאה לפנסיה. בחווה מגוון גדול של בעלי חיים, רובם הגיע לחווה אחרי שנפצעו בטבע או מידי אדם והם שוהים כאן לצורכי שיקום והצלה. במחיר הכניסה כלולות שלל פעילויות לילדים: רכיבה על חמורים, חצר ליטוף, רכבת לרפת, מתנפחים, ג’ימבורי, חליבת עזים, אפיית פיתות ועוד.
08-8593876


5. מאחורי הדבש, כפר חב”ד
פעילות מתוקה שמתאימה כל השנה – היכרות חווייתית עם עולם הדבש והדבורה לילדים. במקום הילדים יוכלו להכיר את הדבוראי, לשחק במשחקים אינטראקטיביים שמדמים את חיי הדבורה ואפילו לנסוע ברכבת ולקפוץ במתנפחים. פעילות מעשירה ומהנה גם יחד.
03-960-6367


6. עין יעל, ירושלים
אחד המקומות האהובים עלי לבילוי עם ילדי: מדובר במעין מוזיאון פעיל, בין טרסות ועצי פרי תוכלו ללמוד על חיים קדומים ומלאכות עתיקות, להתנסות בתיאטרון רחוב, לפגוש רחוב רומי משוחזר , פינת חי, סדנת חץ וקשת ועוד. הכל תחת מרחבים מוצלים ונעימים.
02-6451866


7. מוזיאון החיות התנ”כי, בית שמש


זהו אחד המקומות המרשימים והמעניינים שיצא לי לבלות בהם – מוזיאון מלא חיות מפוחלצות כמו אריה, דב, יעל, שועל וכד’ וכן זוחלים חיים ביותר שניתן להחזיק, קרניים ושופרות מכל המינים וכל הסוגים ועוד ועוד. הסיור במקום כולל הרצאה וסרט מרתק שיעניין גם את הילדים הקטנים (בתמונות ובוויזואליה) ואת הגדולים (בתוכן) וכל אלה יחד יהפכו לחוויה בלתי נשכחת.
073-213-1662


8. רינה מנדרינה, מושב נטור רמת הגולן
מתי יצא לכם לשחק באש? אחד המקומות המדליקים שיצא לכם לבקר בהם הוא הסטודיו לזכוכית –מנדרינה. זהו סטודיו מלא יצירות עשויות זכוכית, וחוץ מהיופי תוכלו גם להתנסות במגוון של סדנאות הכוללות הדגמות של ניפוח ופיסול באש בזכוכית רכה וצבעונית. פעילות מגוונת המתאימה לקבוצות קטנות וגדולות בכל הגילים.
04-6763619


9. להציל את שיך אברק – שדה יעקב
חדר בריחה שונה ומגניב במיוחד, המשלב את כל האלמנטים המיוחדים של חדרי בריחה רגילים עם מעט היסטוריה ותוכן, ומה שנחמד זה שהוא באמת מתאים לכל אחד מגיל 10. למי שעדיין לא פגש בקונספט: נכנסים לחדר שבו צריכים למצוא רמזים ולהשתמש בחפצים שונים כדי לפתור סדרה של חידות ולהתקדם בעלילה. המטרה היא להצליח לצאת מהחדר בזמן קצוב (והכי מהר שניתן).
054-2353180


10. הסוכה של כרמלה
לא רק פעילות אלא גם לינה: הסוכה של כרמלה היא אחד המקומות הכי מפתיעים וכיפיים שיצא לי להגיע אליהם – מעין ‘חושה’ ענקית מרופדת במזרונים (לישיבה ולשינה) ושטיחים עם כל התנאים המתבקשים לנופש נעים ונוח: מזגנים, מחשב, מטבח ענקי וכשר (חלבי), שני תאי שירותים ומקלחות ועוד. ניתן לשכור את המקום ללינה עד 20 איש בערך ובנוסף גם להזמין סדנאות כמו קליעה, יוגה או סיפורי מורשת תימנים. ואם תזמינו אוכל בכלל תתמוגגו… טעים-טעים.
052-586-9706

אולי יעניין אתכם:

נגישות