בית נווה חנה בקרית גת

פסטיבל "ירוק ולא רחוק" מפגיש את הקהל עם סיפורי הצלחה מקומיים

לפני כשלושה עשורים החל סיפורו של בית נווה חנה בקריית גת, עם כמה ילדים שהוצאו מבתיהם על פי צו בית משפט והפך להיות מותג בסיפור ההצלחה הישראלי.
היה זה בעת ביקור פרטי של דודו, מנהל המקום, במפעל השוקולדים הגדול בעולם “הרשי”. שיחות אקראיות עם עובדים ומנהלים גילו סוד גדול: תהילת העולם של מפעל השוקולדים העולמי הזה החלה כבית יתומים. כדי לספק תעסוקה למאות היתומים שהסתופפו בצילו של המוסד החליטו מנהליו לייצר שוקולד. ממפעל קטן ומקומי צמח המפעל לאימפריית ענק שעד עצם היום הזה מביאה את הונה לבית היתומים. מכאן היתה הדרך לבית הילדים בפרברי קריית גת קצרה.
בעצה אחת החליטו מנהלי המקום שמפעל שהצליח בארה”ב הגדולה, יוכל להצליח גם כאן. אך תחת השוקולד יאפו במקום הילדים לחם ייחודי. אמרו – ועשו. תוך פרק זמן קצר יחסית אחרי ששכרו את שירותיו של מומחה שוויצרי ללחם, הקימו ילדי הבית מאפייה משגשגת למוצרי לחם ועוגיות.
הנה סיפור הצלחה: בן 11, לאם שתיינית ואב שאינו נוכח נמגיע למקום – ותוך זמן קצר מתגלה כישרונו באמנות. בתיאום כל הגורמים מופנה הנער לבית הספר לאמנות תלמה ילין. בתום שירות צבאי כקצין בצה”ל 4 שנות לימוד מסיים את לימודיו כמצטיין הדיקן. עבודת הגמר של בוגר מוסד נווה חנה מופצת ונרכשת על ידי אולפני וולט דיסני ושלושה שבועות מתום לימודיו הוא מוזמן לבימאי הסרטים שפילברג לכתוב עבור סרטו החדש.
לצד סיפורים נוספים במקום, כנסו לביקור במאפיית הילדים “ילדודס” שבה עושים הילדים את הכל. כל תהליך האפייה, האריזה והשיווק נעשה על ידי 125 ילדי המקום. לניחוחות של לחם ועוגיות כאלו תוכלו לזכות בביקור במקום 08-6812869.

 

אולי יעניין אתכם:

שתולות מתחת לאף

שתולות מתחת לאף מאת: קרן חמיאל גיחה לכמה משתלות מומלצות למבקרים, בשבוע של ט”ו בשבט ובכל זמן אחר לכבוד ט”ו בשבט ומזג האוויר החורפי, בילוי

קרא עוד »

מתגלגלים אחרת

מתגלגלים אחרת מאת: קרן חמיאל ב”עידן אופן” שבקיבוץ רבדים משכילים לייצר מגוון חוויות לקהל רחב במיוחד     נפתח בגילוי נאות: מרוב הפעמים שכבר הייתי

קרא עוד »

הסודות של יסודות

הסודות של יסודות מאת: קרן חמיאל סיור חקלאי ושלל אטרקציות במושב השיתופי-חרדי “חוכמה גדולה היא עבודת האדמה.” רבי אברהם אבן עזראלכבוד חודש שבט ממשיכים באווירה

קרא עוד »
נגישות