צ'ופלה: גלידת חורף

מי אמר שרק בקיץ נעים לטעום גלידות – או אפילו לייצר?

לא יודעת איך זה אצלכם, אבל אצלי הילדים לא משתכנעים מהקור ומהגשמים (כשהם כאן) ולא מפסיקים לבקש גלידה ואני – נכנעתי לדרישות. אבל הפעם במקום לקפוץ לחנות לקנות גלידה ולקפוא בחוץ מהקור, החלטתי לנצל את העובדה שלא ניתן לטייל בגלל הגשמים והקרה ולקחתי אותם לסדנת גלידה שבה יכינו לעצמם גלידה איטלקית בחנות סגורה ונעימה.
סדנת גלידה היא אכן הדרך הנעימה ביותר לחוות קיץ בחורף. על הסדנא שמעתי הרבה בקבוצות פייסבוק שונות והתלהבתי שהיא נמצאת ממש קרוב, בעיר רחובות, בגלידריה חמודה בשם “גלידת צ’ופלה”. נרשמנו מראש לסדנא והגענו. את פנינו קיבל עזרא, הבעלים של הגלידריה, בפנים מחייכות ובמקום שאורגן במיוחד בשבילנו עם צלחות, כפות וכל מה שצריך.
הסדנא מתחילה כשהילדים מתיישבים לשולחן ומקבלים הסבר כללי – עזרא מסביר ושואל על כל אחד מהמרכיבים שצריך לגלידה, על הציוד שבו הוא משתמש ונותן תפקיד לכל אחד מהמשתתפים. אחרי שקיבלו את התפקידים והאחריות על המוצרים, ניגשים יחד עם עזרא למטבח של הגלידריה, שם הם נחשפים ל”מאחורי הקלעים” ובעצם למכונה המיוחדת שבה מכינים את הגלידה האיטלקית – כל אחד מהילדים שם את החומר עליו הוא אחראי ובעזרתו של עזרא מרסקים ומערבבים את כל החומרים יחד. בכל הזמן הזה עזרא ממשיך לתת ידע והסברים, עונה על כל השאלות ששואלים אותו (ויש לו ידע עצום) והכל ברמה שמתאימה לכל הנוכחים – ההורים והילדים בגילאים השונים.
אחרי שכל העיסה מוכנה מכניסים הכל למכשיר הגלידה לערבוב והקפאה, ובינתיים אנו חוזרים לשולחן שלנו להכין את הטעמים – אנחנו היינו בסדנא של גלידת אוראו ולכן התפקיד היה לרסק עוגיות אוראו (כשהאתגר האמתי פה הוא לרסק בלי לזלול) כמה דקות עבודה וכבר המכונה מצפצפת ומודיעה כי הגלידה שלנו מוכנה לאכילה. כל אחד מהילדים ניגש וממלא קערה גדולה בגלידה כשעזרא ממלא עוד קעריות נוספות להורים שנאלצו להגיע ולוותר על דיאטה. ועכשיו.. ההרכבה: העוגיות וגלידת הווניל מתאחדים והופכים לגלידת עוגיות מעולה וסופר טעימה.
עזרא ממשיך באירוח הנדיב שלו ומפנק את ההורים בשתייה חמה, ואת הילדים בתוספות מאולתרות לבקשתם. משדנה מהנה ואורכת כשעה והיא פתרון נהדר ליום גשום שרוצים לצאת בו לאיזה פעילות ולא יודעים למה, או כאפשרות לימי הולדת (אבל לקבוצה קטנה – בערך 10-12 משתתפים – לא מומלץ יותר). אם יש העדפות לגבי טעם הגלידה כדאי לתאם מראש. חשוב להדגיש כמובן שמדובר בגלידריה כשרה ועוד יתרון חשוב – אפשרות לגלידות ללא גלוטן (להודיע מראש), כך שגם אלרגניים יכולים ליהנות.

שעות פתיחה: בתיאום מראש 050-5848373 (רחוב הר הצופים ברחובות ההולנדית)
הגיל והתרגיל: לילדים עד גיל 12
אורך הסיור/פעילות: שעה

ניתן למצוא אותנו גם בפייסבוק: “פתוח ביום חול”

אתר תיירות איכותי ושומר שבת? צרו קשר ונספר גם עליכם: hamateor@gamil.com

אולי יעניין אתכם:

מחזירים עטרת ליושנה

נחל השודדים, מלכה צלבנית ושמן הזית המשובח של ראש הממשלה לשעבר: טיול היסטורי עתיר הפתעות מעפרה לעטרת כתבה מרכזית גיליון 166 – קום והתהלך בארץ

קרא עוד »

אל ארצי.

עין תות, שבע אחיות וצינור חצוב בסלע – סיור תנ”כי מהישוב בית אל למעלה מכמש, ושאלת מיליון הדולר: איפה היא בית אל המקראית? קום והתהלך

קרא עוד »

בעין הלבנה

בעין הלבנה הדריך וכתב: יצחק אריאל | יזם והפיק: עמית אררט | צילומים: דר’ זאב רוטקוף קריאות שמחה וצהלה וקפיצות למים הקרים בשעה 23:00 בלילה

קרא עוד »
נגישות