זית רענן: כשרות שמן הזית

היכן קל יותר להקפיד על כשרות שמן הזית – בארץ או בחו"ל?

אם בפעם הקודמת דיברנו על הריבה בסופגניות, הרי שהפעם נייחד כמה מילים לכשרות שמן הזית. ברור כי שמן מזיתים של יהודי ומארץ ישראל חייב בכשרות מסודרת, כדי לוודא שקוימו בו כל המצוות התלויות בארץ (תרומות ומעשרות ושמיטה) ושאינו מזיתים של ערלה (עי’ באר היטב סי’ תרעג, א). אולם מה לגבי חו”ל? האם ניתן להיכנס לכל חנות בחו”ל ולקנות שמן זית?
שמן הזית הוא אחד המוצרים הבריאים ביותר שיש בטבע. הוא עשיר בוויטמין E המונע התפתחות סרטן והזדקנות העור, הוא עשיר בחומצה האולאית שמפחיתה כולסטרול ומפחיתה את הסיכוי למחלות לב ולמעשה הוא אחד החומרים הקרובים ביותר בהרכבם לחלב, ועוזר לספיגת הסידן בגוף. השיאניות הגדולות בהפקת שמן זית הן יוון, איטליה, ספרד, תוניס, תורכיה ומרוקו (פעם גם סוריה….). כמויות קטנות מופקות גם באוסטרליה וארה”ב. בשונה מן הזנים הגדלים בארץ (ברנע, בלאדי, סורי) שטעמם ארומתי ופירותי, הזנים הגדלים באגן הים התיכון ( Manzanilla, Leccino, Koroneiki) מאופיינים בטעם עדין מאוד ועשבוני. תהליך ‘עצירת’ שמן הזית שונה מתהליך המיצוי בשמנים אחרים שהזכרנו במאמר קודם. התהליך נקרא ‘כבישה קרה’ ונעשה בשלשה שלבים: ריסוק, סחיטה, הפרדת השמן משאריות הפרי.
הנושא החשוב לכשרות נוגע לדרגות הנוגעות לאיכות השמן. בימי חז”ל שמן הזית היה כמעט השמן היחיד והשכיח ביותר וכבר אז הייתה מודעות לכך שישנן כמה דרגות בשמן הזית (מנחות פ”ח משנה א): “שלשה זיתים ובהן שלשה שמנים הזית …הראשון למנורה והשאר למנחות…”.
על המדף לצרכן מצויות ארבע דרגות איכות:
א) Extra Virgin (כתית מעולה): נחשב לשמן באיכות הגבוהה ביותר, צבעו כהה יותר ויש בו את האחוז הנמוך ביותר של חומצה אולאית. לשמן אין מוספים חומרי גלם חיצוניים ותהליך העצירה נעשה כאמור ב’כבישה קרה’ – בטמפ’ של עד 27 c.
ב) Virgin (כתית): בדומה לסוג הראשון גם כאן אין התערבות של חום או חומרי גלם חיצוניים. יחד עם זאת אחוז החומצה האולאית מעט גבוהה יותר.
ג) Light/ Ordinary (כתית רגיל): מכיל עד 3.3% חומצות ולעתים מסומן כ’שמן זית לבישול’.
ד) refined (שמן זית מזוכך): שמן זה הופק על ידי חימום ועל ידי הצללה בחומרים שונים. שני הסוגים האחרונים מצויים בעיקר במטבחים גדולים ובמאפיות.
התבוננות ברשימה זו מגלה גם את העיקרון הכשרותי שאמור להנחות אותנו. כאשר נמצאים בחו”ל ורוצים לקנות שמן זית יש להקפיד לקנות אך ורק את ה-Extra Virgin ולא שום שמן אחר (כפי שביארנו במאמר על השמן). הניסיון האישי שלי מראה שהמומלץ ביותר הוא לקנות שמן זית תוצרת איטליה, יוון וספרד בלבד, וזאת משום שבמדינות אלו ישנן תקנות נוקשות מאוד וסטנדרטים גבוהים מאוד בכל הנוגע לפיקוח על שמן הזית. בארץ אין לצרוך שום שמן זית ללא השגחה מסודרת וזאת בגלל החובה לקיים בשמן את המצוות התלויות בארץ ולהימנע מבעיות של ערלה. על הפסוק בירמיהו (יא, טז): “זַ֤יִת רַֽעֲנָן֙ יְפֵ֣ה פְרִי־תֹ֔אַר קָרָ֥א ה’ שְׁמֵ֑ךְ” דרשו חז”ל (שמות רבה, תצוה): “ראה היאך דברי תורה מאירין לאדם בשעה שעוסק בהן, וכל מי שאינו עוסק ואינו יודע הוא נכשל, משל למי שעומד באפילה בא להלך מצא אבן ונכשל בה…משל למי שעומד באפלה ונר בידו וראה אבן ולא נכשל… שנאמר נר לרגלי דבריך ואור לנתיבתי. ואיזו נרו של הקדוש ברוך הוא, זו תורה”. הדברים נכונים קל וחומר בהלכות הכשרות, כאן ידע אינו רק כוח אלא שמירה נכונה על כשרות המאכלים.

הכותב הוא ראש מערך הכשרות ‘צהר פיקוח מזון’ ומומחה לחומרי גלם וכשרות תעשייתית.

אולי יעניין אתכם:

על החירות

על החירות מאת: הרב אורי איינהורן, כפר שמריהו בעולם בו האדם ניצב במרכז, החירות אינה אלא אחיזת עיניים במגילת העצמאות האמריקאית, שנוסחה ברובה ע”י תומאס

קרא עוד »

גלות מנטאלית

גלות מנטאלית מאת: הרב אורי איינהורן, כפר שמריהו קל להוציא את בני ישראל ממצרים – אבל קשה להוציא את מצרים מבני ישראל לאחר שיוצא משה

קרא עוד »
נגישות