כסער על מים רבים

אל מול פסגות החרמון המושלגות לוקחים אוויר לריאות, וממלאים את עצמנו באנרגיה לכמה ימים טובים

אין כמו ימי החורף שפקדו אותנו בשבוע שעבר כדי לצאת ולראות מקרוב את שפע המים בנחלי הארץ, ואין טוב לראות מראות שכמותם זוכים לראות רק בתקופות בהם ירדה כמות משקעים רבה באזור.
את יריית הפתיחה למספר מסלולי מים אותם נציע בתקופה הקרובה אנו שומרים לנחל סער, היורד משיפולי החרמון לכיוון הבניאס ומשמש כגבול טבעי בין החרמון לרמת הגולן.
נחלי הגולן נאספים תחילה על אדמת הבזלת ונהפכים במהירות לנחלים שוצפים בתוך קניונים עמוקים המציעים למטייל מפלים מרהיבים (כמו מפלי סער), ברכות יפות לרחצה (נחל דליות), נופי שלג מדהימים, כשלצדם פריחה ייחודית וססגונית במיוחד.
אז גם למי שהיה כאן בעבר וראה את המראות מרחוק, לא כדאי לוותר על החוויה. שביל מטיילים ומסלול טבעתי מובילים אותנו ממגרש החניה לגשרון תלוי העובר בגובה של כחצי מטר מעל הנחל הזורם במלוא שאונו כאשר מנגד לנו שני המפלים הגדולים שיוצר הנחל.
המשך המסלול על אדמת הבזלת של רמת הגולן עובר שוב על פני גשר הבנוי על חלק אחר של הנחל. רק לעמוד, להרגיש את שאון המים ואת נתזי הטיפות ולחשוב שאתה בטובים שבמפלי חו”ל.
המסלול, שמשך זמן ההליכה והשהיה בו היא כחצי שעה, מותאם לכל סוגי המשפחות וגם ילדים קטנים, לצד עגלות וכאלו שההליכה קשה להם יכולים ליהנות מזיוו של הנחל הזה. ההליכה ממגרש החניה עד לנקודת התצפית קצרה ביותר, זה לא עולה כסף, רואים את פסגות החרמון המושלגות, לוקחים אויר לריאות וממלאים את עצמנו באנרגיה לכמה ימים טובים.
איך מגיעים?
נוסעים עד לקריית שמונה. בצומת המצודות ביציאה הצפונית של הקריה פונים ימינה (מזרחה) לכביש העולה לנווה אטי”ב, כביש 99. אחרי שעוברים ליד שמורת הבניאס מגיעים למסעף כבישים. פונים לכביש השמאלי (989) העולה למג’דל שמאס ונוה אטי”ב, כעבור זמן קצר נבחין בשילוט נחל סער, נכנס עד למגרש החניה ונלך לפי המתואר, במסלול מעגלי מרהיב עין.

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות