זה הסתיו עם הענן

והפעם בג'יפ: עלייה לאחת מנקודות הנוף עוצרות הנשימה בצפון הרחוק

סינגל הרי נפתלי: מסלול מאתגר עם נופים נהדרים בשתי רמות קושי. הסתיו כבר כאן, החצבים פורחים – זמן מעולה לרכיבה, והפעם רכיבה מאתגרת למיטבי דווש. סינגל הרי נפתלי: מסלול מאתגר עם נופים נהדרים וסינגל משובח תוצרת קק”ל.
משכימים קום, קפה טוב, ארוחה קלה ומושכים צפונה לכיוון קריית שמונה. עוברים את העיר צפונה ובצומת כפר גלעדי נפנה שמאלה. אחרי 500 מטר, שלט המפנה לדרך נוף. משמאל רחבת חניה קטנה, חונים, התארגנות וקדימה לכבוש את הסינגל. הסינגל מתחיל משמאל לכביש דרך הנוף ומסומן בעיגול צהוב וחץ המורה את הכיוון. תחילתו בעלייה קלה במקביל לכביש והמשכו בדרך מפותלת, בין החורש – עולה, יורד, מפתיע ומאתגר כאחת.
הכיוון דרום, עם הטיפוס על רכס נפתלי נגלים לעיננו עמק החולה ובתיה של קריית שמונה. הסינגל ממשיך בפיתולו וחוצה מדי פעם את כביש הנוף עם סימון ברור. מנוחה במעיין עם עצי תאנה, מעבר גשרונים קטנים על ערוצי נחל והנאה צרופה של טבע סתווי במיטבו. לאחר 7 ק”מ מגיעים לפארק הגיאולוגי, בו ניתן לעצור למנוחה, ארוחה קלה ואנרגיות.
זוהי נקודת פיצול: מי שרוצה יוכל להמשיך דרומה על הסינגל, עם טיפוס כולל של 900 מטרים על הרכס וחזרה לחניה. מי שיעדיף – יחזור לחניה על כביש הנוף צפונה, כביש שמתפתל עם עליות מאתגרות וירידות זורמות ומהירות. זהירות ! יש תנועה של כלי רכב. לאורך הכביש צפונה קיימות נקודות תצפית ומנוחה. הכביש יוביל אותנו חזרה לחניון שבו התחלנו.
איציק רחמים, מדריך רכיבה מוסמך.
izik.2003@gmail.com

אולי יעניין אתכם:

מלכת השרון

טעמים בשוק, מעפילים בקולנוע ומלטשות יהלומים בלתי נשכחות. ההיסטוריה המפוארת של נתניה פוגשת את המטיילים של היום עיר היהלומים, חבצלת השרון – את הכתבה הזאת

קרא עוד »

בשבילה גיבורים עפים

בשבילה גיבורים עפים טיול צפוני בשביל המייסדים של מטולה, המושבה היפהפייה באצבע הגליל שידעה לא מעט דמויות מופת הדרך בכביש 90 המקשרת בין ראש פינה

קרא עוד »

אל המרחב הביוספרי

אל המרחב הביוספרי מאת: יואב יאיר זו בדיוק העונה: ביקור בגבעת הרקפות ואנדרטת הקיבוצים ברמות מנשה גם הפעם גיחה אורבנית פחות אל הטבע הסובב אותנו:

קרא עוד »
נגישות