לאן יוצאים השבוע?

זוכי פרסי מוזיאון ישראל לאמנות ולעיצוב פרסי מוזיאון ישראל לאמנות ולעיצוב מוענקים מדי שנתיים לאמנים מצטיינים בתחומם כהוקרה וכעידוד לעשייתם האמנותית. השנה העניק מוזיאון ישראל את הפרסים לשישה אמנים בתחומים שונים.
פרופ’ עידו ברונו, מנכ”ל מוזיאון ישראל: “מדובר בשישה אמנים ייחודיים, כל אחת ואחד בתחומו, שעבודתם מעשירה את עולם האמנות והתרבות בארץ ובעולם. באקלים המורכב שהאמנים בישראל פועלים בו בשנים האחרונות, נועדו פרסי המוזיאון להבליט את תרומתם יוצאת-הדופן ולסייע בקידומה של האמנות בישראל”.

****

שלישי משפחתי במוזיאון המדע

חדש במוזיאון המדע בירושלים: כל ימי שלישי במהלך החודש יוקדשו לבילוי משפחתי איכותי שיכללו סיורים, הדגמות מדעיות, סדנאות בנייה מיוחדות, סרט תלת ממד חדש, והנחה בלעדית ברכישת מינוי למוזיאון.
בנוסף, חורף חם במוזיאון. ממשיכים עם אירוע “משחקי האש”, הדגמת אש מרהיבה, הסוד החם, פוטו חם ועוד.

****

שלומי שבן והפסנתר- מלון אלמא זכרון יעקב

אחרי שנה עמוסה בפרויקטים מיוחדים והרפתקאות מוזיקליות מגוונות, שלומי שבן חוזר אל השירים והפסנתר. מאז ומתמיד ביסס שלומי שבן את הופעותיו על מפגש אינטימי ומסעיר עם הפסנתר, שהיווה לו מצע נוח לחקירה מתמשכת ומשתנה של שיריו. הופעות הסולו של שבן צברו עם השנים תאוצה וקהל מעריצים אדוק, והפכו לעמוד השידרה של ההופעות שלו – המקום שבו הוא, השירים והקהל נפגשים. בשנה האחרונה לקח שלומי הפסקה יזומה מהופעות הסולו ויצא לסייר בשבילים מוזיקליים חדשים:
המופע המשותף עם חווה אלברשטיין, סדרת ״השתקפויות״ עם האופרה הישראלית ותזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים, מופע המחווה ל״החלונות הגבוהים״ עם אסף אמדורסקי ויעל קראוס, פסטיבל ״מג׳סטה״ באלמא אותו הוא מנהל אמנותית, ושלל הפקות מיוחדות נוספות.
כשהוא חמוש בגעגוע גדול ובחוויות מוזיקליות חדשות, יחזור שלומי שבן אל הפסנתר לתשע הופעות מיוחדות. יחבור אליו אמן כלי ההקשה הנפלא איתמר דוארי: איתמר ושלומי נפגשו בעבר על הבמה בפרויקטים שונים ותמיד חלמו לשתף פעולה באופן מעמיק. השניים יצאו לטיול משותף במרחבי המוזיקה של שבן, כשעל הבמה שלל כלי הקשה, מקלדות, וכמובן – הפסנתר.
איתמר דוארי נולד בראש פינה שבגליל והחל לנגן בגיל שש. הוא מתמחה בכלי הקשה מסורתיים ובשילובם לכדי מערכת כלי הקשה ייחודית ומעורר השראה וזוכה להכרה והערכה בינלאומית. דוארי שותף ליצירה עם אמנים במגוון סגנונות רחב, החל מתזמורות קלאסיות חשובות ועד אמנים כמו ג׳וני גרינווד, אבישי כהן, ברי סחרוף, עידן רייכל, אביתר בנאי, ימן בלוז (כחבר מייסד של ההרכב לצדו של רביד כחלני), אסתר עופרים, אהובה עוזרי, אהוד בנאי ועוד רבים וטובים שעמם הוא מופיע ומקליט. 5.3 מלון אלמא . פרטים: *9080

****

 

אולי יעניין אתכם:

תחת תאנתו

תחת תאנתו מאת: עמי יוגב כמה מעלות יש לה, לתאנה הבריאה הזו – הפרי היחיד כמעט ששומר באדיקות על עונה מיוחדת בשנה “התאנה חנטה פגיה”

קרא עוד »

על גישה ועל קדושה

על גישה ועל קדושה מאת: עמי יוגב הכוונה שמצטרפת לאכילה היא המכריעה איזו אכילה זו תהיה – בקדושה ובטהרה או מתוך בהמיות לקראת סוף פרשת

קרא עוד »

אצא לי השוקה

אצא לי השוקה מאת: יואב ערמוני צילומים בדגש קולינרי בחוצות שוק התקווה אחד מסוגות הצילום האהובות על צלמים, מקצועיים וחובבים כאחד (ומבלי לפגוע באף אחד,

קרא עוד »
נגישות