חדשות התרבות

ספר חדש: הפחד - טראמפ בבית הלבן

כל עמוד וכל פיסקה בספר החדש של בוב וודוורד, אחד העיתונאים הבכירים בעולם, הוא במילה אחת – פחד

פחד מפני מה שקורה בתוך תוכה של המעצמה מספר אחת בעולם, בתוך תוכו של כלוב הזהב בתוככי הבית הלבן תחת וסביב ממשלו של נשיא ארצות הברית.
קחו לדוגמא את סיפורו של ג'ון פריבו, שהיה ראש מטה הבית הלבן. האיש כמעט הכי קרוב לטראמפ; זה שהיה אמון על כל סדר היום שלו ובעצם על סדר היום של העולם כולו. איך באחת הוא מפוטר בלי שום תכנון מוקדם ובעיקר איך הוא מקבל את ההודעה. תקראו בעצמכם ותשפטו.
כותב הספר מביא את הסיפורים, את העובדות האותנטיות ביותר מחדרי החדרים בבית הלבן כמי שהיה בדמות "הזבוב על הקיר". וודוורד מציב בפנינו מסמך מרתק, נוקב ומפחיד.
לאורך כל עמודי הספר מאות סיפורים קטנים שבעצם מרכיבים פאזל אחד שלם. המסר – היזהרו מהאיש שיושב בבית הלבן.

****

תערוכה חדשה: גוונים של אש

הפרוייקט "גוונים של אש" הוא פרויקט ייחודי של הצלמת שרון חלבי, כשמשפחה של ג'ינג'ים הגיעה לסטודיו שלה לצילום משפחתי. כשעברה הצלמת על הצילומים התגלה לה הקסם שנתפס בעדשת המצלמה: משהו בעיניה של האדמונית המצולמת שעד אותו רגע לא ראתה.

המפגש המכונן עם הכתום, הנמשים והעור הלבנבן היוו את ירית הפתיחה למסע של כ-300 צילומים של שרון חלבי בנבכי עולמם של האדמונים.
כ- 300 ישראלים, איש ואשה , ילד וילדה במיגון גילאים הגיעו לצילומים דרך קריאה שהוציאה הצלמת בדף הפייסבוק שלה. שרון לא הכירה את המצולמים שנענו לקריאתה וכולם צולמו באותו סטודיו על אותו רקע שחור.
במהלך המפגשים והצילומים של הג'ינג'ים בסטודיו שלה ,התגלה לשרון עולם שופע של גוונים שהזכיר לה את גווני האש וזאת בהקבלה לג'ינג'ים ,שלהם עולם עשיר בגוונים ייחודיים: צבעיי שיער, עיניים וכמובן האופי הג'ינג'י שהיה שונה בין מצולם אחד למשנהו.
מסתבר גם ששיער ג'ינג'י הוא צבע השיער הטבעי הנדיר ביותר בבני אדם ומאפיין פחות מ-1% מהאוכלוסייה.
"מטרת התערוכה היא לחשוף לקהל הרחב את יופיים של הג'ינג'ים ולהעצים אותם" אומרת האוצרת שרון חלבי " וגם לחנך את הדור הצעיר שלועג לג'ינג'ים הקטנים, להראות עד כמה הם מדהימים ולהדגיש את חשיבות קבלת השונה,

**

מופע חדש: נעימה וחואן

מופע בידור מוסיקלי המפגיש בין שתי תרבויות על במה אחת. במופע, המצחיק עד דמעות, מככבת שחקנית הבית של 'מרכז מורשת יהדות בבל', ענת אביעד, לצד השחקן אייל רוזלס והמוסיקאי עידן טולדנו.
נעימה, אישה אנרגטית ובעיקר העירקית הכי מצחיקה בעולם, הכירה בפייסבוק את חואן, ארגנטינאי חסר תקנה. כך נולדה זוגיות מופלאה ומצחיקה בה הסביח והטבית בדו קרב מול האסאדו והצ'וריסוס, הגיטרה של "בסמה מוצ'ו" מול העוד של "פוגי נחל" ועוד. מפגש פיסגה בין שתי תרבויות מלאות צבע, ריחות, טעמים, שירים ובעיקר הומור – הרומנטיקה הלטינית מול המסורת העירקית! להרשמה: 03-5339278, שלוחה 8.

****

אולי יעניין אתכם:

אל הגולן, אל הדובדבן

אל הגולן, אל הדובדבן תמונה אחת שווה / יואב ערמוני ראשית האביב, הקורונה בסביבה אבל כבר לא ממש מורגשת והימים ימי קטיף דובדבנים בגולן. זה

קרא עוד »

בין שפן להרדוף

בין שבין שפן להרדוף בהובלת זאב שפירא, טיולי יום שישי בהר חברון / הדרכה: ד"ר חזי הורן ונועם שפירא / כתיבה וצילום – ירון בוצר כרמל ישנם

קרא עוד »

חדשות התיירות

חדשות התיירות   "זה הזמן לחופשה בישראל!" משרד התיירות השיק קמפיין חדש לעידוד תיירות פנים שנועד לחזק את תעשיית התיירות בעקבות המשבר החמור ביותר מאז

קרא עוד »
נגישות